Уманська місцева прокуратура ефективно відреагувала заходами представницького характеру на факт порушення земельного законодавства при наданні в оренду земельної ділянки вартістю 11 млн. грн. у Маньківському районі. Повідомляють у прокуратурі Черкаської області.

Зокрема, до суду скеровано позовну заяву про скасування відповідного рішення селищної ради та зобов’язання фізичної особи – підприємця повернути земельну ділянку площею понад 8 га, як отриману всупереч вимогам законодавства на позаконкурсних засадах.

Установлено, що спірним рішенням орендарю поновлено раніше укладений договір оренди землі, незважаючи на зміну її меж та площі. У такому випадку законодавцем встановлено єдиний механізм отримання землі в оренду – земельні торги, які не було проведено, чим порушено інтереси держави у цій сфері.

Звернувшись до суду, прокурор довів правову позицію на захист державних інтересів і позов прокурора судом задоволено повністю.

Земельна ділянка підлягає поверненню територіальній громаді та у подальшому може бути надана в оренду в установленому порядку.