У селі Моринцях на Черкащині за ініціативи екоактивістів розпочали роботу над сортуванням побутових відходів. Про це пише видання “Вісті Черкащини”.

На початках спільно з жителями села, старостою Ларисою Кириченко та за підтримки підприємців було наведено лад на місцевому сміттєзвалищі. Для відсортованого сміття відвели спеціальне місце. Активісти сподіваються, що воно буде поповнюватись по мірі того, як зростатиме екологічна свідомість сільської громади. «Вищою цінністю є природа, а людина служить довкіллю», – вважають екоактивіти.

На жаль, досвід показує, що не всі люди хочуть працювати над зростанням своєї екологічної свідомості, забуваючи, що вони несуть цілковиту відповідальність за планету, на якій живуть. Тож подібні акції треба проводити регулярно й залучати до них якомога більше людей. Крім того, для окремих порушників загальноприйнятих людських норм, зокрема тих, що створюють стихійні сміттєзвалища чи викидають відходи будь-де, варто було б запровадити дієву систему штрафів, і не лише в Моринській громаді.