До Дня архітектури України, на фасаді Черкаської обласної філармонії урочисто відкрили меморіальний знак одному з авторів проєкту філармонії – видатному українському архітектору, члену Національної спілки архітекторів України Леоніду Степановичу Кондрацькому.

За часів своєї трудової діяльності Леонід Кондрацький, у співпраці з Миколою Яковлевичем Собчуком та Сергієм Михайловичем Фурсенком, створив низку архітектурних шедеврів, які і сьогодні прикрашають наше місто. Серед них – краєзнавчий музей, відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка, центральна частина Черкас, за яку автори проєкту отримали премію Академії будівництва та Обласну архітектурну премію України.

“Співробітники департаменту архітектури та містобудування Черкаської міської ради пам’ятають Леоніда Степановича як виховану та інтелігентну людину. Він завжди ділився своїм досвідом, тактовно висловлював свою думку. До нього прислухалися, адже він був професіоналом з великої літери”, – сказав директор Департаменту архітектури та містобудування Артур Савін.
“Мій батько був відданий своїй справі, завжди працював та дбав про архітектурну спадщину України. Він був не лише чудовим майстром своєї справи, а й люблячим батьком. Я вдячний Богу за те, що народився саме в цій родині”, – сказав син Леоніда Кондрацького, Михайло Кондрацький.

Від імені міського голови секретар міської ради Юрій Тренкін вручив пам’ятну відзнаку “За звитяги в ім’я Черкас. Остафій Дашкович” ІІ ступеня одному з авторів меморіального знаку Віктору Крючкову та подяки міського голови членам Національної спілки України Роману Сорокіну, Івану Коляді, Петру Горпинці.

До виготовлення та встановлення меморіального знаку долучилися міський голова Анатолій Бондаренко та Черкаська обласна організація національної спілки архітекторів України.

“Леонід Кондрацький – це видатний український архітектор, який зробив неоціненний внесок у розвиток Черкас, це людина, яка творила обличчя нашого міста, робила його кращим, затишнішим, сучаснішим. Він був не просто талановитим архітектором, а й справжнім патріотом Черкас та своєї справи. Цей меморіальний знак – данина пам’яті та шани цьому талановитому й самовідданому майстру”, – прокоментував Анатолій Бондаренко.