У Смілі зареєстрували третій випадок контакту людей з тваринами, у яких лабораторно підтверджено захворювання на сказ. Про це повідомили на офіційній сторінці Смілянської міської ради у “Фейсбук”.

“По першому випадку в місті об’явлено карантинні обмеження по сказу. По другому випадку контакт відбувся в Кіровоградській обл., потерпілий отримує щеплення від сказу в травматологічному пункті КНП «Смілянська міська лікарня» СМР, третій випадок по вул Ломоносова, в місті продовжено карантин до 2 місяців, потерпілому робляться щеплення”, – йдеться в повідомленні.

Довідково: сказ невиліковна, смертельна хвороба. Виникає при отриманні укусу скаженою твариною (свійською, хижою, бродячою). Потребує невідкладної медичної допомоги – проведення повного курсу безкоштовних антирабічних щеплень. Таких щеплень має бути п’ять: у день звернення до лікаря (0-й день), а потім на 3-й, 7-й, 14-й і 28-й дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків. Крім того, додатково вводиться антирабічний імуноглобулін.