– Я народилася і виросла в Мошурові. Тут пройшло моє дитинство та юність. Потім доля закинула у Запоріжжя. Там закінчила медінститут. Розпочала успішну кар’єру – спершу лікарем, потім представником по роботі з медичною спільнотою, –  розповіла “Вістям Черкащини” Оксана Олексіївна Войтко. Коли почалася війна, повернулися у рідний Мошурів. Віднедавна пішла працювати сімейним лікарем Тальнівського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Зізнається, з дитинства знала, що буде лікарем, бо бачила приклад свого батька, головного лікаря Мошурівської дільничної лікарні – компетентного, інтелігентного, виваженого. Спершу закінчила Черкаський медичний коледж, до речі, з відзнакою, деякий час попрацювала в селі акушеркою. А потім був Запорізький медичний інститут і робота лікарем-фізіотерапевтом, реабілітологом. Наступні 10 років Оксана Олексіївна працювала медичним представником провідних фармацевтичних фірм, її профіль – сімейні лікарі. Тому їй добре відома специфіка роботи спеціалістів первинної ланки, окрім того, вона добре обізнана з фармакологічними новинками, з ефективністю їх застосування. А ще, каже лікарка, завдяки роботі у фармкомпаніях, здобула колосальний досвід спілкування з людьми, а це дуже важливо у сімейній медицині. Крім того, усвідомила золоте правило: треба бути професіоналом своєї справи та прагнути постійного вдосконалення.

У сімейну медицину Оксана Олексіївна повернулася ще в грудні минулого року – працювала у Широківській громаді у Запоріжжі, пройшовши перед цим відповідне навчання. А коли почалися активні бойові дії, разом з чоловіком та сином приїхали у Мошурів. Зараз вона вже надає близько півсотні пацієнтам кваліфіковану медичну допомогу.

– Мені відомі сучасні методи діагностики, які дозволяють виявити захворювання на ранніх етапах. А це ключ до успішного лікування, – каже Оксана Олексіївна.

У колектив Тальнівської первинки лікарка дуже швидко і безболісно влилалася.

– Можу сказати, що Войтко контактна, цілеспрямована, успішна. Думаю, все буде добре. Ми готові допомогти й підтримати, – коментує новопризначений керівник Тальнівського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Карпенко.