Лабораторією гідрометеоцентру у вересні 2018 було проаналізовано 1439 проб атмосферного повітря міста Черкаси. Повідомив головний синоптик області Віталій Постригань.


Результати показують, що атмосфера в центрі міста та Дніпровському мікрорайоні забруднена аміаком і формальдегідом в концентраціях, які перевищують середньодобову гранично-допустиму концентрацію (далі по тексту ГДК) в 1,3 та 2,3 рази, відповідно. Вміст інших забрудників повітря не перевищував допустимих значень. Найбільш забрудненими районами залишаються центр міста та мікрорайон Дніпровський.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) розраховується за результатами середньомісячних концентрацій по пилу, аміаку, формальдегіду, діоксиду азоту та оксиду вуглецю. У вересні він склав 6,01, що свідчить про підвищений рівень забруднення атмосфери. У порівнянні з попереднім місяцем ІЗА зменшився у 1,3 рази за рахунок зменшення середньомісячних концентрацій формальдегіду та аміаку.

Звертаємо увагу, що з вихлопними газами автомобілів в атмосферне повітря надходять такі отруйні речовини, як свинець, чадний газ, оксиди азоту і сірки, бенз(а)пірен, які викликають захворювання органів дихання та серцево-судинної системи.

Тому рекомендуємо мешканцям міста не використовувати тротуари вулиць, переповнені транспортом, для свого відпочинку.

Також, не допускайте спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності, щоб не збільшувати рівень забруднення повітря.

Осінь дарує нам останні погожі дні. використовуйте їх із користю для здоров׳я. відвідуйте парки і сквери. проводьте вихідні дні за межами міста – в сільській місцевості, або у лісі, де повітря є найчистішим.