Мабуть, в кожному райцентрі нашого регіону в медзакладах працюють випускники Ватутінського медучилища, яке давало доступну і, головне, досить якісну освіту. Дуже зручно було для дітей, що не мали бажання чи можливості навчатись далеко від дому, пише видання “Вісті Черкащини”.

«Сьогоднішні відвідини Ватутінської філії справили позитивне враження на членів комісії та представників Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації, − читаємо на сайті «Xvatit.com» за 2007 рік. − Уже півроку новим завідувачем цього навчального закладу є Ірина Іванова. Колектив схвально відгукується про її діяльність. Заклад ліцензовано, викладачі пройшли відповідну акредитацію. За цей час у приміщенні виконано ряд ремонтних робіт, обладнано комп’ютерний клас, поповнено необхідними підручниками та посібниками бібліотечний фонд. Фінансування відбувалося за рахунок Черкаського медичного коледжу. Всього витрачено близько 40 тисяч гривень».

На жаль, нині Ватутінське медучилище офіційно закрили. Про це 2-го вересня повідомила у соціальній мережі «Фейсбук» одна із викладачів − Любов Довбуш. Провину вона покладає на очільницю закладу, ту саму Ірину Іванову. «У 2007 році поставили керівником молоду, «енергійну та завзяту» завідувачку філії Іванову І.М., − пише Довбуш. − Надії на неї покладались великі, але заклад потихеньку занепадав. Крім нападів необґрунтованих на працівників і студентів, роботи ніякої не проводилось. Спочатку звільнились кращі викладачі закладу: Цвященко К.С., Пушенко Г.О, Мартиненко В.Г., які не витримали диктаторських замашок і звільнились за власним бажанням. Виключення студентів за місяць-два до випуску за незначні провини і постійні погрози і залякування привели до зменшення популярності закладу. І ось сьогодні фінал. Заклад закрили».

Однак цю думку поділяють не всі. Зокрема Наталія Горон вважає, що Ірина Іванова на посту керівника відзначалась непідкупністю й законослухняністю. «Одна провина була у директорки – не брала хабарів, − зауважує Горон,− за гроші червоних дипломів нікому не обіцяла, і дотримувалась строго букви закону, а це не всім подобалось. Зауваження робила в лице, а не писала кляузи». Власне, якою б не була директриса, від неї, безумовно, не все залежить. Є ще такі поняття як кон’юнктура ринку, популярність професії. На думку депутата Ватутінської міськради Олега Ступника, головна причина закриття медзакладу – нестача учнів. Цьому, очевидно, посприяли також невисока оплата праці медсестри, важкість, ненормованість роботи та інші чинники.

Втім, як свідчать випускники, були у медзакладу й кращі часи. «Я навчалась, коли завідувачем училища була Барановська Л.Є. Медучилище тоді процвітало. По 5-6 осіб на місце було при вступі», − зауважує Ольга Дудник.

Загалом люди сприйняли закриття медколеджу як особисту трагедію або ще один цвях, забитий у домовину рідного міста. «Нехай це буде на совісті тих, хто планомірно перетворює наше чудове місто на забите злиденне село, все, що вони тут роблять – і закриті дитячі садочки, і закритий медколедж, і, на черзі, закриття лікарні. Заклад випустив дуже багато чудових медпрацівників, за яких не соромно у нашій країні і за її межами. Дякуємо доземно викладачам, які вкладали у свою роботу знання і душу! Дуже жаль, що живемо у такий час… Але є ще Божий суд», − читаємо у коментарях. Або таке: «Щоразу сльози напрошуються, на що перетворили наше любе місто. Медучилище закрили, паспортний стіл закрили, поліції теж нема… Дороги не ремонтують, на клумбах квітів нема. Перераховувати можна довго, тільки від цього нічого не зміниться на краще».

З болем поставились до закриття медучилища і колишні викладачі: Валерій Бурій, Ольга Рябченко та інші. «Ватутінське медичне училище – це історія міста, це заклад, який дав медицині сильних грамотних фахівців (за часів Федорченко і Пушенко), це плеяда викладачів-корифеїв, це наша Alma mater, Це наша юність, це нові сім’ї у місті. Це наші світлі спогади. Пошана і подяка всім, хто пам’ятає ті часи. Ганьба руйнівникам», − пише одна з педагогів.

До слова, згадуваний заклад засновано 1961 року. У 1968 році було введено в експлуатацію новий студентський гуртожиток на 105 місць. У 1972 році почала функціонувати новозбудована студентська їдальня на 120 місць. З 1993 року в училищі, поряд із навчанням студентів за державним замовленням, було запроваджено платне навчання. До 1998 заклад функціонував як Ватутінське медучилище, потім як Ватутінська філія Черкаського медичного коледжу і, насамкінець, як Ватутінська філія Черкаської медичної академії. Профіль – медична сестра. Форма навчання – денна (на базі 11 класів).

У філії, як уже зазначалось, функціонував комп’ютерний клас, були актова зала, бібліотека, спортивний зал, обладнаний тренажерами та інвентарем. Навчальний процес здійснювався в центральному корпусі та учбових кімнатах лікувально-профілактичних закладів міста. Практичні заняття з клінічних дисциплін проводились на базі Ватутінської міської лікарні та Звенигородської ЦРЛ.

Аби створити таку матеріально-технічну базу, залучити спеціалістів до викладання, треба було десятиліттями плідно працювати, а закрити заклад, як з’ясувалось, можна швидко…