Як інформує Золотоніське лабораторне відділення Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», на ранок 26 листопада з початку пандемії по Золотоніському району зареєстровано 1457 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них тільки з 19 по 26 листопада – 357. Серед містян, які занедужали від коронавірусу, – 684 випадки, тільки за попередній тиждень – 135. У сільській місцевості – 773 і тільки за сім днів – 222 випадки. Пише сайт zoloto.city.


У розрізі населених пунктів найбільше хворих на коронавірус зареєстровано у Гельмязові – 103, за останній тиждень додалося ще 19 нових випадків. У Вознесенському ніби й не багато було інфікованих – 27, однак за сім днів занедужало аж 30 жителів. Подібна ситуація із захворюваністю й у Піщаному, де до 26 раніше захворілих на COVID-19 додалося 22.

Слід зауважити, що пандемія стрімко поширюється у сільській місцевості, адже до 43 населених пунктів Золотоніського району, де зафіксовано випадки небезпечної інфекції, з 19 по 26 листопада додалося ще 6: у Мицалівці – 4 випадки, Привітному – 3, Богданах – 2, по одному випадку – у Зорівці, Новій Греблі, Маркизівці.

Щодо епідеміологічної ситуації у Золотоноші, то на 25 листопада понад 400 жителів міста справилися з недугою. Однак трохи насторожує ситуація в освітніх закладах.

За словами начальника відділу освіти Золотоніського міськвиконкому Ольги Строкань, з 27 листопада міська школа №3 пішла на дистанційне навчання, оскільки у 9 вчителів підтверджено тест на коронавірус. До цього часу у цьому навчальному закладі на такій формі навчання були лише 5 і 11 класи. Решта шкіл, каже Ольга Миколаївна, працюють очно, у звичайному режимі, бо ж захворюваності великої не спостерігається.

У відділі освіти щодня моніторять ситуацію. Посадовиця розповіла, що наразі учнів, хворих на коронавірус, на щастя, немає, одначе підхопили недугу 13 вчителів. На самоізоляції перебуває 37 учнів і 9 працівників. З-поміж дошкільних закладів, нині у полі зору потрапив дитячий садочок «Ялинка». Тут захворіла вихователька і три працівники, тому дві групи знаходяться на самоізоляції. Решта працюють і приймають своїх маленьких вихованців.