У вихідні та ярмаркові дні до Золотоноші з’їжджаються жителі сусідніх районів. У цей час трафік у центрі міста перевантажений, виникають затори, фіксується багато порушень правил дорожнього руху, особливо в частині паркувань. Про це в ефірі Українського радіо Рось повідомив начальник управління ЖКК Золотоніської міської ради Олександр Флоренко, пише Суспільне.

Тому у місті вирішили створити муніципальну інспекцію з паркування.

Минулого року питання контролю правил паркування передали до органів місцевого самоврядування. Із початку року у Золотоноші створили відділ муніципального інспектування, в якому працює четверо людей. Саме вони з квітня разом із патрульною поліцією контролюватимуть режим паркування. Наразі у відомстві оформлюють необхідні документи, розповідає Олександр Флоренко. До кінця березня органи Нацполіції нададуть інспекції доступ до реєстрів транспортних засобів.

За словами посадовця, контроль відбуватиметься в автоматичному режимі.

Інспектор «в полі» фіксує порушення правил парковки, робить фотографію, відправляє її оператору в управління. Оператор отримує дані про власника автомобіля з держреєстру, складає протокол і відправляє інспектору. Той друкує на місці квитанцію-попередження і прикріпляє до лобового скла автівки порушника.

Щодо контролю правил паркування в Черкасах, на думку начальника управління вуличної інфраструктури департаменту ЖКК Черкаської міської ради Сергія Отрешка, доречніше застосувати досвід Відня, де паркування у визначеному місці підлягає оплаті в денний час. Якщо у Черкасах визначити конкретні зони для паркування, за стоянку на яких, водії сплачуватимуть за допомогою мобільних додатків, робота муніципальних інспекторів обмежуватиметься лише перевіркою оплати, вважає посадовець.