Прокурорами Черкаської обласної прокуратури забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за обвинуваченням громадянина України в участі у діяльності терористичної організації «Луганська народна республіка» та сприянні її діяльності. Інформують у пресслужбі обласної прокуратури.

blank

Відповідно до пред’явленого прокурорами обвинувачення встановлено, що фігурант злочину, перебуваючи на території Луганської області, яка тимчасово підконтрольна представникам терористичної організації «Луганська народна республіка», з березня 2020 року проходив так звану «військову службу» на посаді «командира взводу 1 мотострілкового взводу 7 мотострілковох роти 3 мотострілкового батальйону 4 окремої мотострілецької бригади 2 армійського корпусу народної міліції ЛНР», чим приймав участь та сприяв діяльності вказаної терористичної організації.

Бойовик зі зброєю в руках приймав безпосередню участь у силовому опорі військовослужбовцям Збройних Сил України, задіяним у проведенні Операції Об’єднаних сил.

За наслідками спеціального судового провадження (заочного) суд, взявши до уваги доводи прокурора, визнав бойовика винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3, та призначив йому максимальне покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Наразі засуджений переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території Луганської області.

Спеціальне досудове розслідування (in absentia) у наведеному кримінальному провадженні проводилось слідчими УСБУ в Черкаській області.