30 робіт вихованці художньої школи імені Данила Нарбута написали з нагоди прем’єри фільму про військовий тральщик “Черкаси”. Діти відтворили своє бачення подій, що відбувалися 2014 року у бухті озера Донузлав – розповіла заступник директора Анна Алабіна, розповідає Суспільне.

Вихованець художньої школи Данило Смірнов розповідає про свій малюнок. Таким, каже, з бурхливими хвилями, захмареним небом є в уяві хлопця тральщик “Черкаси”: “Цими хвилями та поведінкою тварин я хотів показати те, що цей момент був дійсно дуже напружений і такий навіть більш суворий. І ці хвилі доказують те, що остання із битв йому далася нелегко”.

Свою картину завершує Дарія Сорокіна. Дівчинка говорить, малювала її два тижні та хотіла, аби вона була емоційною: “Під час битви море неспокійне, бурхливе. Я намагалася саме це передати у своїй картині”.

Одним із ініціаторів такої виставки став капітан третього рангу, офіцер морського командування військово-морських сил України Олександр Калько: “Ми вирішили, що було б дуже доцільно долучити дітей до морської тематики. Тим більше, що ми живемо в такому місті, де для митця весь відправний матеріал є. Да, тут і Дніпро, пагорби, козацьке минуле Черкащини”.

Олександр Калько оглянув роботи та поспілкувався з учнями. Капітан говорить, така виставка підкреслить важливість збереження військового флоту України: “Без усвідомлення українців як морської нації нам не відвоювати своє Чорне море, нам не повернути Крим, нам не відновити боєздатність військово-морських сил”.

Заступник директора з навчально-виховної роботи художньої школи імені Данила Нарбута Анна Алабіна розповідає – ці роботи будуть представлені на виставках у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького та кінотеатрі “Україна”: “Вони будуть всі презентовані 27 лютого. Всі вони представлені в різних техніках. Діти з цікавістю ставилися до своїх композицій. Тому що цей фільм засновано на реальних подіях і це вже історія”.

Нагадаємо, у березні 2014-го року тральщик “Черкаси” був заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму. Три тижні екіпаж чинив опір ворогу і став єдиним з дев’яти українських кораблів, що не спустив державний прапор.