Україна отримає 42 винищувачі F-16 після того, як українські пілоти та інженери завершать навчання. Про це у Telegram написав президент України Володимир Зеленський, який зараз перебуває з візитом у Нідерландах.

“Сьогодні робимо ще один крок на посилення повітряного щита України. F-16. Літаки, які ми використаємо, щоб тримати російських терористів подалі від українських міст і сіл”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що домовився із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте про кількість F-16, які будуть надані Україні – 42 літаки.

“І це лише початок”, – підкреслив Зеленський.

У той же час, як заявив речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, надання Україні сучасних винищувачів F-16 допоможе забезпечити перевагу в повітрі на окупованих територіях, а глобальної проблеми з інфраструктурою для такого типу літаків в Україні немає.

«Одразу війну не виграємо, але F-16 здатний змінити перебіг подій, забезпечити те, що нам потрібно сьогодні найбільше – перевага в повітрі на окупованих територіях. На даний момент, в ці секунди, на цих територіях вільно перебувають десь 8-9 російських винищувачів, які скидають керовані авіабомби, пускають ракети. З F-16 їм не вдасться це робити. Перевага в повітрі – це ключ до успіху на землі», – сказав він в ефірі національного телемарафону.

blank