Українці вважають, що країні скоріше потрібні парламентські вибори, а не президентські. Про це свідчать результати опитування, що проведено Соціологічною групою “Рейтинг” від імені Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту з 9 по 12 вересня 2023 року. Пише УНІАН.

Респондентам ставилось запитання: “Якби не було війни, в Україні тривала б підготовка до виборів. Як Ви вважаєте, які з цих виборів слід провести навіть незважаючи на воєнний стан?”.

Відповідно до отриманих результатів, 39% українців сказали про парламентські вибори, 20% – президентські, 15% – місцеві. При цьому, 19% проти будь-яких виборів, а 8% – вагались з відповіддю.

Водночас переважна більшість – 62% заявили, що будь-які вибори мають проводитись тільки після війни, скільки б не довелося на це чекати.

Також 70% опитаних зазначили, що важливо, щоб у виборах взяли участь ті українці, які сьогодні перебувають за кордоном.

Опитування проводилося по всій території України (крім окупованих територій Криму і Донбасу) методом телефонних інтерв’ю. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 не перевищує 2.2%.