За час незалежності українці не зреклися жодної пам’яті про події Другої світової війни, але також відкрили багато нових, раніше приховуваних сторінок цієї трагічної історії.
На цьому наголосив Президент Петро Порошенко, виступаючи під час акції “Перша хвилина миру”, повідомляє “Укрінформ”.

“Кілька поколінь українців виросли на ретельно відретушованій версії ” Великой Отечественной Войны”. За 27 років незалежного буття ми нікого не забули і нічого не зреклися з того, що було правдою. Але натомість відкрили багато нових сторінок цієї трагічної історії, які раніше від нас старанно приховувались”, – сказав він.

Так, Порошенко нагадав, що згідно з проведеними новими дослідженнями стало відомо про загибель на різних фронтах Другої світової майже 100 тисяч українців ще до 22 червня 1941 року.

“Тому ми й розширили горизонт пам’яті, що для нас війна почалася 1 вересня 1939 року, – коли дві сотні тисяч українців з Галичини та Волині стали до оборони Польської держави від нацистів”, – пояснив Глава держави.

Водночас він підкреслив, що з літа 1941-го до весни 1945-го років головним сухопутним театром воєнних дій був радянсько-німецький, і війна, яка стала найбільшою трагедією в історії людства, розгорталася значною мірою на території України.

“Наші жертви, наші втрати, наші збитки виявилися колосальними, ми не маємо права про них забути, повинні постійно про них пам’ятати. А внеском у спільну перемогу Об’єднаних Націй над гітлеризмом – пишатися і нікому не дозволяти її приватизувати”, – заявив Президент.

Як відомо, 8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.