Для боротьби зі спалюванням листя на присадибних ділянках в Умані інспекція з благоустрою закликала жителів міста повідомляти про сусідів-паліїв. Уманчан просять по можливості фіксувати на фото подібні порушення. «В разі виявлення порушників (паліїв), просимо при змозі зробити фото, вказати адресу та відправити на Вайбер: +380976825900», ― зазначили працівники Інспекції з благоустрою у Facebook, повідомляє сайт міста Умані.

Патрульна поліція Черкаської області також закликає боротися з паліями. Правоохоронці наголошують, що спалювання сухого листя та трави можуть призвести до загоряння прилеглих будівель та лісосмуг. Крім того, часто це наражає на небезпеку учасників дорожнього руху.

Нагадуємо, несанкціоноване спалення листя та сміття регулюється статтею 152 (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів) КУпАП. На порушників накладається штраф від 340 до 1360 гривень.

Згідно зі статтею 77–1 (Самовільне випалювання рослинності або її залишків), випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння) КУпАП, на громадян накладається штраф від 170 до 340 гривень.

Згідно зі статтею 245 ККУ, знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом карається штрафом від 5100 до 8500 гривень або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.