Черкасці просять в міської влади присвоїти звання “Почесний громадянин міста Черкаси” Руслану Зайченку. Відповідну петицію було зареєстровано на офіційному сайті міської ради.

3 жовтня, Руслану Зайченку виповнилося би 55 років, пише автор петиції Олег Саух.

“Значна кількість патріотичних людей вдячна йому особисто та за його життєвий шлях, діяльність і позицію, який свого часу надзвичайно багато зробив, як для мене, так і не тільки для мене. Вважаю, що його особистість незаслужено забувають, адже його внесок у розвиток нашої держави і громадянського суспільства важко переоцінити. Переконаний, бо так і є, його постать, вже має звання почесного громадянина, навіть після смерті, але не офіційно. Тому прошу підтримати петицію про присвоєння офіційного звання “Почесний громадянин міста Черкаси” Руслану Зайченку. “

Біографічні відомості: Руслан Петрович Зайченко (3 жовтня 1963р. – 11 липня 2011р.) — один із лідерів організації УНА-УНСО,глава виконкому партії УНА, учасник війни у Придністров’ї, політв’язень у справі 9 березня 2001 року, керівник охоронних підрозділів Помаранчевої революції.

– 1980р. закінчив Черкаську СШ № 5.
– Восени 1989 р. став одним із фундаторів Черкаської обласної організації СНУМ.
– У червні 1990 р. обраний головою Черкаської обласної організації Української Міжпартійної Асамблеї (з вересня 1991-го — Українська Національна Асамблея — УНА).
– Багаторічний голова Черкаської обласної організації УНА (УНА-УНСО), останні роки життя — глава виконкому партії УНА.
– Відбував покарання за сфабрикованою справою «9 березня».
– Рішенням Парламентської Асамблеї Ради Європи у вересні 2003 р. визнаний політв’язнем.
– 2004р. координатор походу сумських студентів на Київ, один із організаторів громадянської компанії «Пора!».
– Керівник охоронних підрозділів Помаранчевої революції. Указом Президента України нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
– Урядом Придністровської Молдавської Республікинагороджений медаллю «Захисник Придністров’я».