Кабінет міністрів України планує дозволити купувати сільськогосподарську землю іноземним громадянам та компаніям після запровадження ринку землі та скасування мораторію на продаж. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, передає прес-служба уряду.

«Нам потрібно дозволити операції з землею для всіх, хто має можливість її обробляти. В тому числі для іноземних громадян, але за умови, якщо вони реєструють юридичну особу в Україні і сплачують тут податки», — повідомив Гончарук.

Він також додав, що його команда співпрацювала зі Світовим банком та спільно з його фахівцями прораховувала економічний ефект від різних сценаріїв відкриття ринку землі та розраховували сценарії щодо максимізації такого ефекту.

«Ми подивились на те, в яких комбінаціях ефект від відкриття землі буде максимальний. За якої моделі реформи ми, як українці, зможемо отримати максимальне економічне зростання, а 1% зростання ВВП – це приблизно 15 млрд грн додаткових у бюджеті», — додав Гончарук.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.