Успішно завершено випробування сучасної інформаційної технології з віддаленого доступу до білінгової системи та роботи з мобільними терміналами на базі Чорнобаївського РЕМ. Повідомляють у прес-службі ПАТ «Черкасиобленерго».

11 грудня з робочим візитом Чорнобаївський район електромереж відвідали директор комерційний Ігор Дмитрієв, директор з інформаційних технологій та зв’язку Олексій Шевченко і начальник служби інформаційних технологій Валерій Вязовик. Також були присутні представники Черкаського та Черкаського міського РЕМ.

Працівники Товариства,  контролери та інспектори підтвердили, що додатковий інструмент дозволяє отримати віддалений доступ до білінгової системи. Крім того, він допоміг підвищити якість обслуговування споживачів і спростити та ефективно покращити процес роботи.  Можливість вносити покази лічильника, звіряти пломби та надавати вичерпну інформацію стосовно розрахунків, нарахувань, оплати та інших питань, знаходячись, при цьому, в режимі віддаленої роботи від району електромереж – це крок в майбутнє, говорять працівники.

– Контролери та інспектори Чорнобаївського району електромереж задоволені, і вважають, що, безумовно, нововведення значно розширює їх можливості, полегшує роботу та консультування споживачів. В цілому, вони висловили позитивне враження від використання даного продукту, а саме планшетів з доступом до мережі Інтернет з відповідним програмним забезпеченням. Єдиним наріканням від працівників, які випробували сучасну технологію, поки що, залишається недостатньо надійний мобільний зв’язок у віддалених куточках району. Але, ми сподіваємось, що в рамках запланованої взаємодії між провайдерами і операторами мобільного зв’язку, в найближчі місяці буде досягнута домовленість щодо взаємного роумінгу, – зазначив директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко.

Під час наради були обговорені основні нюанси користування мобільними пристроями.

– На основі вашого досвіду у використані планшетів ми сподіваємося максимально вдосконалити програмне забезпечення та, вже у наступному році, виправити усі можливі недоліки. У зв’язку з реформуванням ринку електричної енергії деякі функції програмного забезпечення будуть змінені. Але, не зважаючи на це, ми продовжимо роботу з мобільними терміналами, аби підвищити якість обслуговування споживачів. І наступними районами електромереж, в яких буде впроваджена сучасна технологія, стануть Черкаський та Черкаський міський РЕМ, – наголосив директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв.

Своїми враженнями від використання на практиці мобільних терміналів впродовж останнього місяця поділилися працівники Чорнобаївського РЕМ.

– Ми були першими, хто випробував новий продукт. Загалом, враження позитивні, хоч і досі залишилися місцевості, де мобільний зв’язок майже не ловить, все ж таки дуже зручно, що у планшеті знаходиться вся необхідна інформація про споживача: нарахування, платежі, пільги та субсидії. Великих проблем з використанням не виникало, просто потрібний час, аби звикнути до нової технології. Сподіваємося, в подальшому мобільний зв’язок покращать, що дозволить обслуговувати споживачів у найвіддаленіших частинах району, – прокоментувала майстер абонентської служби Чорнобаївського РЕМ Наталія Черненко.

Розробник унікального сервісу Валерій Вязовик, який більше місяця працював над модернізацією послуги, і надалі буде вдосконалювати програмне забезпечення та його функціональні можливості: в наступному році буде створено мобільний додаток та запроваджено можливість записувати покази та інші дані в режимі тимчасової відсутності мобільного Інтернету.

Наступними районами електромереж, у яких буде впроваджено дану технологію, стануть Черкаський та Черкаський міський РЕМи. Днями вони розпочнуть централізоване навчання за результатами поїздки до Чорнобаївського РЕМ, отримають мобільні пристрої та, найближчим часом, приступлять до роботи.

Починаючи з нового року вже три райони електричних мереж Черкаської області працюватимуть у режимі віддаленого доступу до білінгової системи. А впродовж 2019 року планується розповсюдити дану технологію в усі 22 райони електромереж.