Днями відбулося чергове засідання колегії управління освіти і науки облдержадміністрації. Члени колегії та присутні керівники органів управління освітою райдержадміністрацій, міських рад та ОТГ заслухали та обговорили актуальні питання в галузі освіти області.

Про стан розвитку позашкільної освіти в області доповіла головний спеціаліст відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління Галина Малород, яка проаналізувала мережу закладів позашкільної освіти області, їх гуртків, стан діяльності та досягнення, а також розставила акценти на проблемах, які виникають в умовах децентралізації. Крім цього, головний спеціаліст наголосила на недопущенні порушення права дітей на розвиток їх здібностей, що зумовлюється скорочення мережі гуртків.

До обговорення доповіді долучились начальник відділу освіти Шполянської міської ради ОТГ Ірина Каландирець, яка поділилася успішним досвідом утримання та розвитку позашкільних закладів в умовах об’єднаної громади. Т. в. о. начальника відділу освіти Жашківської районної державної адміністрації Ірина Волицька розповіла про перспективи розвитку позашкільної освіти в районі.

Про стан організації навчання та перевірки знань з охорони праці, безпеки життєдіяльності керівників органів управління освітою, закладів освіти області доповіла головний спеціаліст відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління Лариса Стрижак. Вона проаналізувала стан проходження відповідного навчання керівниками освітніх установ та закладів області та наголосила на дотриманні посадовими особами вимог чинного законодавства України у частині охорони праці та безпеки життєдіяльності.

Про стан виконання обласної Програми підтримки української мови в Черкаській області на 2017-2020 роки доповіла головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти управління Світлана Файнштейн. Вона проаналізувала усі основні аспекти, передбачені означеною Програмою, акцентувала увагу на рівні викладання української мови у закладах освіти, забезпеченні профільного і поглибленого вивчення означеного предмета. Головний спеціаліст відзначила, що за час дії Програми спостерігається поліпшення результатів участі учнів закладів освіти області в олімпіадах та конкурсах на Всеукраїнському рівні. Черкащина за підсумками минулого року увійшли до п’ятірки кращих областей за кількістю призових місць, зокрема здобувши І місце в олімпіаді з української мови.

До обговорення доповіді долучилися начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Набутівської ОТГ Юлія Михайлюк та начальник відділу освіти, охорони здоров’я, культури, молоді та спорту виконавчого комітету Михайлівської ОТГ Валентина Морозова, які зосередили увагу присутніх на проблемах, які виникають в умовах ОТГ та шляхах їх вирішення.

За результатами обговорення вищеозначених питань членами колегії ухвалено відповідні рішення.

По завершенню засідання колегії відбулася нарада з керівниками органів управління освітою.