Днями у музеї «Кобзаря» Т. Г. Шевченка відбулася презентація літературно-художнього видання «Заповіт» — Чорновіл — Рух — Україна». Видання було реалізоване завдяки підтримці, наданій департаментом освіти та гуманітарної політики. Про це інформують у департаменті гуманітарної політики.

Ця історична книга — це не просто сторінки в тексті, а крок у розповідях про наше славне минуле та вплив на майбутнє. Вона є результатом багаторічного дослідження та збору матеріалів, які окреслюють історію формування Народного руху України, під керівництвом В’ячеслава Чорновола, що став символом боротьби за незалежність.

Спеціально для цього видання спогади та матеріали надали: Теліженко Микола, Корнелюк Олена, Корнелюк Анатолій, Захарченко Василь, Померанська Любов, Микола та Дарія Кривоноси, Олександр Решетило, Вахній Віталій, Надія Осадча, Михайло Сиволал, Юрій Громовський, Олексій Процідило, Володимир Зеленько, Василь Пахаренко та Марія Шевченко.

А зібрали та упорядковали ці спогади Олена та Анатолій Корнелюки.

Також на захід завітала й начальниця управління культури департаменту освіти та гуманітарної політики Валентина Шепецька.

«Книга спогадів сподвижників Народного руху, що були учасниками об’єднання «Заповіт» в нашому місті, свідчить про те, що культурна спадщина і історія вплинули на розвиток нашої України, сприяли утвердженню наших цінностей та ідентичності, як українців, і в наш жорстокий час війни дають силу і волю до Перемоги», – відзначила Валентина Петрівна.