З початку року в місті захворіло 75 осіб . Ось яка статистика. Пише на Фейсбуці очільник департаменту охорони здоров’я Олег Стадник.

Дітей до року троє. Від року до 5 (коли одне щеплення) – вісім, від 6 до 18 – троє. А старше 18 і далі -61.

“Чи потрібен ще аналіз при суперечках про щеплення: так чи ні? Найбільший ризик отримати кір, коли ти старше 18 років, не маєш щеплень і про це не турбуєшся. Ментальність, коли в дитячому віці про дитину не турбуються батьки (маю на увазі щеплення), формує поведінку в дорослому віці: коли є загроза захворіти, бо не має щеплень – серед приорітетів ця проблема на задвірках життя.

Тепер – це епідемія чи ні? Поняття “епідемія” має чітке визначення, право на застосування якого мають відповідні лікарі- епідеміологи. За звітний період зафіксовано один спалах кору, коли захворіло в сімейному осередку захворіло 4 особи. І то в Кам”янському районі. В Черкасах епідеміологи питання оголошення епідемії з кору не піднімають. Тому варто зберігати спокій, виконувати рекомендації фахівців. І, ради Бога, не потрібно в соцмережах оголошувати збір підписів і прибічників оголосити епідемію, ввести карантин і т.п. Демократія- хороша річ… Олхократія небезпечна…” – резюмує міський начмед.