Діабет представляє важливу, постійно зростаючу медичну і соціальну проблему сучасного суспільства, що обумовлено значним зростанням розповсюдженості цього захворювання. Цукровий діабет займає одне з перших місць у світі серед неінфекційних захворювань після серцево-судинних та онкологічних,  інформують у КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я »

 Департаментом охорони здоровя та медичних послуг Черкаської миіської ради з 12 по 14 листопада 2019 року з метою раннього виявлення і профілактики поширення цукрового діабету серед населення міста, та надання вчасної та якісної медичної допомоги,  була проведена інформаційно – профілактична  акція.

В ці дні всі пацієнти медичних закладів запрошувались в лабораторії для визначення глюкози крові, вимірювання артеріального тиску, консультацій лікарів – ендокринолога, хірурга, невропатолога та офтальмолога. Під час проведення акції оглянуто 5418 осіб.

Вперше виявлено підвищення глюкози в крові у 80 осіб і всі вони направлені на консультації до фахівців. Взято на диспансерний облік – 50 осіб. Пацієнти з груп ризику отримали інформацію про профілактику, виникнення цукрового діабету та його ускладнення.