Нещодавно в місті мали відбутися громадські слухання з приводу перейменування Черкаського зоопарку, зокрема, щоб в його назві був відображений бренд корпорації «Рошен». Щоправда, зі слухань вони дуже швидко перетворилися на громадські обговорення, скільки із необхідних 300 жителів Черкас з’явилися лише 30. У ході цих обговорень директор зоопарку Євгеній Ван прозвітував про ті зміни, які вже відбулися в закладі, та розповів, що на нього очікує, якщо й надалі будуть відповідні інвестиції, пише “Вичерпно”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мер Черкас не проти, аби зоопарк перейменували на “Рошен”

Отож, масштабна реконструкція зоопарку розпочалася ще у 2016 році. Тоді, за понад 26 млн грн, інвестованих корпорацією «Рошен», були зроблені вольєри для ведмедів і вовків, приміщення перетримки тварин, облаштована твердопаливна котельня для опалення оранжереї.

Рисунок2

В експозиції «Земля ведмедів і вовків», відкритій у квітні 2017 року, були створені умови, максимально наближені до природних. Вперше в Україні Черкаський зоопарк зробив експозицію занурення, коли відвідувачі можуть поглянути на тварин з різних сторін — ззовні й зсередини.  Вольєри розраховані на 2-х ведмедів, 5-х вовків та 4-х видр.

Рисунок1

Подбали в зоопарку і про тварин похилого віку. Були збудовані внутрішні вольєри, де тварини-пенсіонери зустрічають свою старість. Вони не призначені для показу. Також там можуть перебувати тварини, що потребують лікування, та тимчасово проживатимуть нові тварини, перед тим як поповнять експозицію зоопарку.

Наразі ведуться роботи з будівництва вольєрів для копитних тварин та благоустрою території експозиції, що за попередніми розрахунками тим же інвесторам має обійтися в 50 млн грн. Планують завершити цей проект у серпні 2019 року. Експозиція копитних буде сформована з тварин лісової та лісостепової кліматичних зон України, які вже проживають на території зоопарку — благородного та плямистого оленя, косулі, лані та зубра. Площа відкритих вольєрів становитиме 4220 кв.м, водойм — 322 кв.м, загальна площа ділянки реконструкції — 7300 кв.м.

Рисунок3

У планах — реконструкція головного входу в зоопарк. На жаль, в цьому році реалізувати цей проект не вдалося, тому вирішили зосередитися лише на реконструкції вольєрів для копитних.

Рисунок5

Рисунок6

– Вже знесені всі приміщення й огорожі. Підрядники активно будують фундамент під нову експозицію, — розповів Євгеній Ван.

Такі «обновки» вже принесли свої результати. Відвідуваність зоопарку значно зросла. Якщо у 2016 році вона становила близько 95 тисяч відвідувачів на рік, то вже у 2017 сягнула майже 200 тисяч. Коли ж відкриється комплекс для копитних тварин, то прогнозують, що кількість відвідувачів збільшиться до 250 тисяч осіб.

Рисунок4

В майбутньому територія зоопарку за озером, де наразі ростуть лише дерева й кущі, буде облаштована під комплекс для пінгвінів Гумбольдта, вже є навіть домовленість з голландським зоопарком, який допоможе спроектувати цю експозицію.

Рисунок7

Рисунок8

Планується будівництво експозиції «Азійський шлях», основною окрасою якої стануть завезені в зоопарк рідкісні димчасті леопарди.

– Під цих леопардів нам потрібно збудувати новий комплекс з новими вольєрами, — зауважив Євгеній Ван. — Під нього ми хочемо віддати територію, яку наразі займають будиночки, де живуть страуси і кенгуру. Також буде добудований вольєр для амурського тигра. У нас одна самиця, самця немає, оскільки немає де його утримувати. Також туди переселять частину мавп з нашої експозиції для мавп. Якщо все буде добре, ось такі чекають зміни на зоопарк.

Рисунок9

Якщо дозволять фінанси, у зоопарку буде створений великий вольєр для птахів — авіарій, а також зону для публічних заходів — лекторій.

Рисунок10

Загалом же дирекція закладу сподівається, що в майбутньому зоопарк стане самодостатньою туристичною родзинкою міста, яку щороку відвідуватиме не менше 400 тисяч черкасців та гостей міста.