У рамках реалізації національного превентивного механізму Представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав, співробітник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно із представниками громадськості здійснили повторний моніторинговий візит до Державної установи «Черкаський слідчий ізолятор» та перевірили стан дотримання прав утримуваних осіб.

blank Про це інформує сайт Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Моніторингова група вкотре звернула увагу на низькі морально-ділові якості та низький рівень теоретичних знань працівників установи, зокрема старшого начальницького складу установи, що виражалося в неповазі та зухвалому ставленні до моніторингової групи, осіб, які тримаються в установі, та виконанні своїх посадових обов’язків.

У камерах збірного відділення відсутні вікна, столи, бачки із питною кип’яченою водою, відчувається підвищена вологість та задуха. Перебування в таких приміщеннях можна характеризувати як катування, жорстоке або таке, що принижує гідність.

Учасниками моніторингової групи також виявлено порушення права на працю в’язнів. Встановлено випадки невідповідності займаної посади за трудовим договором та фактично займаній посаді засуджених, які залишені у слідчому ізоляторі для роботи з господарського обслуговування. При цьому троє з них не пройшли обов’язковий профілактичний медичний огляд.

Під час візиту виявлено порушення права на медичну допомогу та охорону здоров’я утримуваних осіб. Зокрема, повний медичний огляд новоприбулих осіб проводиться не у повному обсязі – не залучається психіатр та стоматолог. У медичній документації установи не було зафіксовано, що новоприбулий мав ножові поранення шиї. Кімната для збору мокроти не відповідає стандартам інфекційного контролю.blank

До учасників моніторингу зверталися зі скаргами працівники слідчого ізолятора. Зазначені скарги переважно стосувалися низького рівня заробітної платні та неналежного фінансування установи.

За результатом моніторингового візиту до Міністерства юстиції України та правоохоронних органів буде спрямований відповідний звіт із зазначенням виявлених порушень прав в’язнів та наданням практичних рекомендацій щодо їх усунення.

Нагадаємо, 15 липня Черкаський СІЗО відвідав заступник міністра юстиції України Денис Чернишов, який не знайшов там жодних порушень. Водночас, він зазначив, що проблема з дахом у приміщенні СІЗО досі не вирішена.