У колекції черкаського зоопарку – поповнення. З’явилися два види птахів – пара какаду рожевих та дві пари турако зеленочубих.
Какаду рожеві красиві та вражають своєю кмітливістю. Вони допитливі, та люблять досліджувати все навколо. У природі какаду рожеві населяють майже усю Австралію, окрім її узбережжя, віддаючи перевагу відкритим трав’янистим територіям і мангровим заростям. Їх часто можна побачити великими зграями в природі на відкритих рівнинах та сільськогосподарських угіддях. Харчуються какаду зернами пшениці та вівса, насінням трав, соняшника, горіхами, фруктами та ягодами. Місцеві жителі Австралії вважають какаду шкідниками, адже вони здійснюють спустошливі нальоти на поля сільськогосподарських культур. Тому знищують популяцію цих птахів шляхом відстрілювання та отруювання, незважаючи на те, що птах занесений до другого списку CITES і занесений до червоного списку МСОП.
Какаду дуже відрізняються від інших папуг як зовнішнім виглядом, так і поведінкою. Це середні птахи, довжина тіла становить 38 см. Вага какаду приблизно 400 г. Какаду рожевий має характерне забарвлення – сіре оперення на крилах та частині тулуба, щоки, шия, черевце та частина крил знизу – малинового кольору. Чубчик широкий, не високий, щільно притиснутий до голови, але під час емоційного збудження чи взаємодії з іншими чубчик підіймається. Забарвлення чубчика – ззовні світло-рожеве, в середині є яскраві рожеві пір’їнки. Ще одна особливість какаду – неймовірно потужний дзьоб, за який, згідно легенди, вони і отримали свою назву. Вона походить від малоазійського слова “какатуа”, що означає “кусачки”. Дзьоб має вигнуту серповидну форму та велику силу стискання, і тому какаду, за бажанням, може перекусити навіть залізну міцну проволоку.
Какаду рожеві спокійні, доброзичливі та врівноважені. Добре ладнають з усіма членами сім’ї та прив’язуються до них. Важко переносять розлуку, а якщо на них не звертають уваги, вони своїм голосним криком обов’язково нагадають вам про себе. Какаду відомі своєю соціалізацією і в природі живуть зграями, та якщо ви не готові утримувати вдома кількох птахів, які б розважали один одного, приготуйтеся приділяти улюбленцю багато уваги. З ним треба говорити та грати, а якщо какаду недоотримає уваги, то може почати шкодити сам собі. В домашніх умовах можуть прожити до 50 років.
Турако зеленочубий, з латинської (Tauraco persa persa ) — вид птахів родини туракових (Musophagidae).
Даний вид птахів поширений в Західній та Центральній Африці від східної частини Синигалу до ДР Конго та південь до північної Анголи. Мешкає у тропічних лісах та лісистих саванах, неподалік водойм, де ростуть високі дерева. Переважно гуртуються парами або невеликими групами до 30 осіб. Проводить більшу частину свого життя серед гілок дерев, спускається на землю щоб втамувати спрагу. Живиться плодами, квітами, насінням, рідше комахами.
Репродуктивний період починається з початком сезону дощів. Гнізда будують серед гілок високих дерев. У кладці мають 2-3 яйця. Інкубація триває близько 20 днів. Пташенята народжуються вкриті коричневим пухом та вже мають відкриті очі. Вчаться літати в п’яти тижневому віці.
Птах середнього розміру, довжина тіла 40-43 см. Вага від 225 до 290 грамів. Голова, спина, груди зеленого кольору. Крила та хвіст темно-фіолетові. Внутрішня частина крил — малинового кольору, її можна побачити лише у польоті. На голові є еректильний напівкруглий зелений гребінь. Навколо очей є червоне кільце, яке обведене двома білими лініями. Дзьоб короткий, але міцний, червоного кольору. Очі виражено червоні.
КОМЕНТАРІ