У ПАТ «Черкасиобленерго» відбулася підсумкова нарада за перше півріччя 2021 року за участі керівників усіх філій та структурних підрозділів Товариства.

Захід провели на базі Корсунь-Шевченківської філії.

Учасники наради проаналізували результати роботи, виконання затверджених планів, ознайомилися з показниками фінансово-господарської діяльності кожної філії та Товариства вцілому.

blank
Голова правління Олег Самчук відкрив нараду та охарактеризував загальні тенденції Товариства. Наголосив на необхідності нарощування темпів позитивної динаміки всіх показників філіями регіону.

blank– Радий вітати усіх присутніх. Сьогодні ми зібрались, аби проаналізувати результати роботи Товариства за перше півріччя 2021 року, оцінити напрацювання та здобутки, а також окреслити питання, на які слід звернути увагу. Важливим досягненням у цьому році є припинення процедури банкрутства Товариства, що є важливим кроком для подальшого ефективного розвитку. Також наша компанія вийшла на лідируючі позиції в рейтингах SAIDI, залишається в ТОП підприємств по сплаті податків, продовжує працювати стабільно та надавати якісні послуги споживачам, – зазначив Олег Самчук.

Про виконання капітальних ремонтів і технічне обслуговування електричних мереж та розчистку трас повітряних ліній доповів директор технічний ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін. Також він додав, що компанія постійно поліпшує якість технічного забеспечення та реманенту філій, створює максимально комфортні умови для ефективного виконання персоналом відокремлених підрозділів даних робіт.

Цьогоріч на капітальний ремонт мереж передбачено фінансування у сумі 25 мільйонів гривень. Станом на перше липня профінансовано 16 мільйонів 939 тисяч гривень. Фактично освоєно 7 мільйонів 997 тисяч гривень. До кінця року планується виконати капітальний ремонт в повному обсязі.

blank – Крім цього в компанії продовжується робота по впровадженню договірних взаємовідносин з надавачами телекомунікаційних послуг, що використовують для розміщення телекомунікаційних мереж опори повітряних ліній електропередачі ПАТ «Черкасиобленерго». Результатом проведеної роботи є те що, за І півріччя 2021 року компанія отримала 16 мільйонів 698 тисяч гривень за надання доступу до інфраструктури об’єкта. У тому числі за надання технічних умов отримано коштів в розмірі 259 тисяч гривень, – зауважив директор технічний ПАТ «Черкасиобленерго» Володимир Заврін.

Директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв доповів про стан реалізації послуг з розподілу електричної енергії, оплати за реактивну її складову, стан роботи дирекції та підрозділів за напрямком в умовах нового ринку електричної енергії. Окремо було обговорено питання щодо стану заборгованості за активну електричну енергію, яка виникла в минулі розрахункові періоди.

За його словами, усі напрямки роботи перебувають на постійному контролі. Під час свого виступу Ігор Дмитрієв наголосив на необхідності звернути особливу увагу на проведення контрольних оглядів, технічних перевірок обліку електроенергії усіх споживачів області з метою достовірного формування обсягів розподіленої електричної енергії та на предмет коректної роботи засобів вимірювальної техніки.

– Особливої уваги потребує окремий напрямок роботи – організація та систематичне проведення заходів щодо виявлення та запобігання безобліковому користуванню електричною енергією, її несанкціонованому відбору з порушенням Правил роздрібного ринку електричної енергії, а саме контроль за комерційною складовою втрат електричної енергії. Також необхідно постійно проводити претензійно-позовну роботу з боржниками щодо стягнення різного виду заборгованості за надані послуги, як попередніх періодів, так і її недопущення в майбутньому, – зазначив під час виступу директор комерційний ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Дмитрієв.

Про стан виконання Інвестиційної Програми за І півріччя 2021 року доповів директор з інвестицій та перспективного розвитку ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Бращенко.

blank

Він розповів, що Інвестиційна програма 2021 року за шість місяців вже виконана на 53,34%.

Крім цього Олександр Бращенко під час наради озвучив кількість укладених договорів про приєднання до електричних мереж системи розподілу, а також кількість виданих технічних умов. Відтак за I півріччя 2021 року вона зросла майже вдвічі порівняно з відповідним періодом минулого року і склала 1374 договори.

blank
Здійснення якісного матеріально-технічного забезпечення виробництва ПАТ «Черкасиобленерго» лишається одним із головних завдань Товариства, зазначив директор виконавчий ПАТ «Черкасиобленерго» Петро Косякевич.

blankЗгідно Інвестиційної програми на 2021 рік автопарк Товариства продовжує суттєво оновлюватися.

blank – За вищезгаданий період згідно Інвестиційної програми було придбано п’ять нових автопідіймачів. Один автомобіль отримав колектив Уманських енергетичних мереж. Ще чотири спецавтомобілі та міні-екскаватор HIDROMEK HMK поповнили парк Черкаської міської філії, що дозволить більш оперативно обслуговувати міські енергомережі. Також для відділу закупівель ПАТ «Черкасиобленерго» придбали вантажопасажирське авто Renault Master, – зазначив директор виконавчий ПАТ «Черкасиобленерго» Петро Косякевич.

blankДиректор з економіки та фінансів ПАТ «Черкасиобленерго» Наталія Омельчук, підсумовуючи I півріччя 2021 року охарактеризувала фінансово-економічний стан підприємства як стабільний.

blank
– Податки були сплачені в повному обсязі і склали більш ніж 100 мільйонів гривень. Фінансування Інвестиційної програми та капітальних ремонтів збільшилося в 2,6 рази у порівнянні з аналогічними періодами попередніх років та становить 77,5 мільйонів гривень. Загалом I півріччя 2021 року Товариством виконано з прибутком у 10,2 мільйони гривень, що на 5% більше, ніж за відповідний період минулого року, – зазначила директор з економіки та фінансів ПАТ «Черкасиобленерго» Наталія Омельчук.

Директор з управління персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч зазначила, що з першого лютого 2021 року у Товаристві були підвищені місячні тарифні ставки та посадові оклади працівників на 8%. Саме на такий відсоток був збільшений Фонд заробітної плати для нашого підприємства Національним регулятором – НКРЕКП. Слід зауважити, що з 2017 року середньомісячна заробітна плата працівника зросла майже удвічі і становить 15 190 гривень.

blankТакож додала, що станом на перше липня цього року розмір мінімальних гарантій з оплати праці в Товаристві – на 43% вищий, ніж того вимагають умови Галузевої угоди.

blank
За словами Надії Братаніч велика увага приділяється навчанню працівників. За 6 місяців 2021 року майже 300 осіб пройшли первинну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації у навчальному центрі Товариства.

blank
– Нині триває співпраця із Черкаським державним технологічним університетом та Національним університетом біоресурсів і природокористування України. З метою забезпечення високої якості професійної підготовки спеціалістів було підписано договори про співробітництво та організацію взаємовідносин між вищими навчальними закладами та ПАТ «Черкасиобленерго». Проведено майстер-класи для електромонтерів з експлуатації розподільних мереж із монтажу самоутримних ізольованих проводів, для електромонтерів з випробувань та вимірювань та для контролерів енергонагляду та електромонтерів з експлуатації електролічильників. Ці мотиваційні шляхи сприяють збереженню колективу та сталості роботи підприємства. Показником високої лояльності трудового колективу та його відповідального ставлення до роботи є коефіцієнт плинності кадрів, який за 6 місяців 2021 року становить 0,03, – зазначила директор з управління з персоналом ПАТ «Черкасиобленерго» Надія Братаніч.

blankДиректор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко наголосив, що Товариство у I півріччі працювало над тим, аби удосконалити рівень обслуговування споживачів. Відтак було реорганізовано корпоративну мережу передачі даних, для більш стабільної роботи підсистем та сервісів обробки інформації, в тому числі для оптимізації в роботі з даними кол-центру, інформаційно-консультаційного центру.

Мережа частково сегментована і структурована для розділення між внутрішніми ресурсами Товариства та мережею управління телемеханіки і управління технологічною мережею для Центральної диспетчерської служби. На вузлах стику мереж встановлені і налаштовані додаткові програмні фаєрволи, що зменшують ризик виникнення широкомовного траффіку і зменшують навантаження на мережу в цілому.

blank– Крім цього в рамках проєкту «Єдине вікно» для інформаційно-консультаційного центру було створено програмний комплекс «Скарги абонентів». Даний сервіс дозволяє співробітникам структурних підрозділів Товариства в режимі онлайн оперативно вносити інформацію щодо отриманих скарг від абонентів, а співробітникам інформаційно-консультаційного центру – отримувати та використовувати внесену та зведену централізовано інформацію без використання паперових носіїв, телефонного зв’язку чи електронної пошти, – розповів про нововведення директор з інформаційних технологій та зв’язку ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Шевченко.

blankКрім того в рамках реалізації даного проекту виконано розробку та впровадження програмного комплексу, що дозволяє здійснювати централізований облік результатів проведених робіт зі здійсненням їх фотофіксації за допомогою мобільних терміналів з прив’язкою до дати, часу та координат геолокації. На даний час, до системи завантажено понад 30 тисяч фото.

Також впроваджено в роботу програмний комплекс з фотодокументування результатів робіт з розчистки ліній електропередач Товариства з прив’язкою до геолокації. На даний час до системи завантажено понад 54 тисячі фото. Одночасно з цим, для виконання робіт з фотофіксації здійснено централізоване забезпечення мобільними терміналами філій Товариства за їх відповідними заявками.

blank З метою контролю та аналізу інформації щодо проведених робіт з контрольного огляду засобів комерційного обліку юридичних споживачів впроваджено в роботу інформаційно – технічну систему моніторингу контрольних оглядів засобів комерційного обліку юридичних споживачів. На даний час в систему завантажено понад 13000 фото.

blankДиректор з питань безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Ярослав Блонський розповів, що дирекцією з питань безпеки вжито ряд заходів, спрямованих на захист економічних інтересів ПАТ «Черкасиобленерго», забезпечення впровадження системи охорони на проблемних об’єктах, збереження матеріальних цінностей. З метою розширення мережі відео спостереження за I півріччя цьогоріч на територіях Смілянської філії встановлено 26 відеокамер, Маньківської філії – 16, ВСП «Уманські енергетичні мережі» – 2.

Одним із важливих питань, яке залишається у пріоритеті Товариства, є дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Адже безпека та комфорт працівника під час виконання посадових обов’язків – це запорука успішної та якісної роботи компанії загалом. Про це розповів директор з охорони праці та пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Гончаренко.

– Контроль за організацією робіт в діючих електроустановках з дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці – завдання № 1 Товариства. У встановленому законодавством порядку працівники всіх філій Товариства були укомплектовані спецодягом, спецвзуттям та засобами захисту. Також у I півріччі цьогоріч тривала підготовка Товариства до комплексної перевірки стану пожежної безпеки Управлінням Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, яка буде проведена у серпні 2021 року, – наголосив директор з охорони праці та пожежної безпеки ПАТ «Черкасиобленерго» Олексій Гончаренко.

blank
Уповноважений з питань відповідності Валерій Колесніков повідомив про відсутність порушень програми відповідності з боку персоналу Товариства та нагадав керівникам структурних підрозділів про необхідність дотримання вимог програми підпорядкованим персоналом і надалі.

Продовжує піклуватися про добробут, здоров’я та спортивно-пізнавальне дозвілля працівників Товариства первинна профспілкова організація. Про це розповів заступник голови первинної профспілкової організації ПАТ “Черкасиобленерго” Сергій Мулявка. За його словами профспілкова організація у повному обсязі виконала низку соціальних гарантій, передбачених Колективним договором підприємства і нині продовжує активну співпрацю із кожним, хто потребує допомоги чи піклування.

blank– Зокрема нашим ветеранам, непрацюючим пенсіонерам до Дня Енергетика надавалась матеріальна допомога не 200 гривень, як завжди, а залежно від стажу роботи в енергетиці: 20 років – 500 гривень., 30 років – 750 гривень, 40 років і більше – 1000 гривень. На такі цілі було спрямовано понад 600 тисяч гривень. Крім того матеріальна допомога надається працівникам та пенсіонерам Товариства. Так, за перше півріччя профкомом надано 170 тисяч гривень 129 особам. За рішенням Правління Товариства на допомогу 76 особам профкомом спрямовано 695 тисяч гривень. Також була надана допомога Адміністрацією Товариства згідно рішення Правління в сумі 695 тисяч гривень 76 особам. Разом сума матеріальної допомоги склала 1 560 000 гривень. Крім цього на нашій базі відпочинку «Енергетик» були проведені змагання першого етапу ювілейної ХХ Спартакіади, а саме з пляжного міні-футболу, де взяли участь 150 гравців, та змагання з пляжного міні-волейболу – участь взяло близько 80 учасників. Зараз триває оздоровлення у дитячому таборі «Дахнівська Січ», – зазначив заступник голови первинної профспілкової організації ПАТ “Черкасиобленерго” Сергій Мулявка.

blank
У свою чергу голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук окреслив плани на друге півріччя 2021 року та подякував за пророблену роботу. Він переконаний, що такі показники – це результат роботи кожного працівника, адже лише колектив, який співпрацює злагоджено та цілеспрямовано, здатний досягти позитивних змін та розвитку.

blank– Ми орієнтовані на результат і саме тому кожен працівник Товариства з відповідальністю та професійністю ставиться до виконання своїх обов’язків: починаючи від електромонтера і до керівника дирекції чи філії. Я дуже вдячний нашому колективу за ту працю, яку вони щодня вкладають у розвиток компанії. Адже, як свідчать загальні показники компанії, ми постійно поліпшуємо усі напрямки нашої діяльності. Це стосується і ремонтних робіт на підприємстві, і придбання нової техніки та обладнання, закупівлі нового сучасного спецодягу та спецвзуття, проведення планових ремонтів повітряної лінії електропередачі, розчистки трас електромереж, та інші. Компанія продовжує поліпшувати та осучаснювати усі виробничі процеси, підвищувати фінансові показники, відповідати сучасним вимогам галузі і, в першу чергу, забезпечити безперебійну, надійну і якісну подачу електроенергії споживачам, – підсумував Олег Самчук.

blank

blank

Наостанок усі учасники заходу мали можливість відвідати Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник, ознайомитись з духовною спадщиною Черкащини.