Днями в Черкаському обласному кардіоцентрі прооперували 50-річного Павла Устименка. Із першого дня повномасштабного вторгнення він, сапер, на війні. У кардіоцентр він теж приїхав із фронту. Там відчув проблеми з серцем: біль за грудиною та важкість під час дихання.

“У військовослужбовця було виявлено ураження коронарних артерій. Одна з артерій на бічній поверхні мала критичне ураження – 99 %. Пацієнту було проведено операцію з аортокоронарного шунтування на працюючому серці”, – розповів завідувач кардіохірургічного відділення Журба Олег Олександрович.

За його словами, у пацієнта був ризик інфаркту.

“Пацієнт був приречений на інфаркт, він би в нього стався. І тоді б ми лікували те саме, але вже в гострому періоді. Наша медицина має бути спрямована на профілактику. В цьому випадку ми провели всі обстеження вчасно”, – пояснив лікар.

Павло Юрійович натомість зазначає, що після одужання знову планує повернутися на фронт. Нині за перемогу на передовій бореться не лише він, а і його 20-річний син, який також мобілізувався до лав ЗСУ після вторгнення. На знак вдячності Павло Устименко подарував Олегу Журбі власний бойовий шеврон.