У Головному центрі підготовки особового складу відбувся урочистий мітинг присвячений професійному святу – Дню прикордонника. Його відзначають за указом Президента України від 27 квітня 2018 року №111/2018 30 квітня.

Протягом багатовікової історії прикордонники вірою й правдою служать Батьківщині. Знаходячись на передових рубежах, прикордонники у хвилини воєнної небезпеки першими приймають на себе удар супротивника. Так було, так є і так буде завжди.

Саме наприкінці квітня 1918 року слов’янська група окремої запорізької дивізії армії УНР звільнила велику частину Донбасу та вийшла на міжнародно-визнаний кордон з Росією. Згодом там було встановлено 30 квітня 1918 року два високі стовпи розфарбовані в жовто-блакитні кольори з тризубами та написами «Українська Народна Республіка». Так народжувалась наша прикордонна служба.

Начальник Головного центру підготовки особового складу полковник Дмитро Коцеруба на стройовому плацу закладу щиро привітав військовослужбовців з Днем прикордонника та висловив вдячність за сумлінне та самовіддане виконання конституційного обов’язку.

Під час урочистостей персонал навчального закладу вшанував пам’ять хвилиною мовчання військовослужбовців Головного центру, які не повернулись живими з цієї неоголошеної війни. Серед них 6 курсантів, які, рівно 4-ри роки тому, 30 квітня 2014 року, стоячи на цьому плацу присягали на вірність українському народові та з честю виконали свій священний обов’язок ціною власного життя.

 За інформацією Головного центру підготовки особового складу Держприкордонслужби України