Студенти Черкаського національного університету та громадські активісти зібралися в парку Перемоги, аби відреставрувати годівнички та підготувати їх до зими, повідомляє “Про Все“.

За словами активістів, лише половина годівничок, які були у парку придатні для зимової підгодівлі птахів. Деякі з них зламані, деякі мають гострі краї, через які птахи можуть поранитися. Також є дуже великі годівнички, у яких можуть поміститися голуби, тоді ці птахи повністю займають годівнички й нікого більше не пускають.

blank

Одна з організаторок акції студентка ЧНУ ім. Б. Хмельницького Катерина Лавріненко розповідає, що пташки їй не байдужі і дівчина впевнена, що їм потрібно допомагати

– Крім проблеми недоступності поживи, годівнички залишають висіти протягом року, люди часто наражають їх на небезпеку заразитися сальмонельозом, тому їх потрібно чистити, – розповідає активістка.

Зараз годівнички не вивішуватимуть, адже птахи поки здатні самі знайти поживу. За словами одного з організаторів акції Вадима Жуленка, птахів потрібно підгодовувати вже взимку.

– У зимових лісах не чути так птахів, як у наших парках, адже в природі їх ніхто не підгодовує. Зокрема в парку Перемоги, можна побачити багато синичок, снігурів, чорних дроздів. Після того, як гарно вичистимо годівнички, насиплемо туди соняшникового насіння та іншого зерна, – розповідає Катерина Лавріненко.

Активістка зазначає, що хоч годівничок у парку вистачає, проте зерно доводиться підсипати щодня. Також Катерина розповідає, що цікаво спостерігати за пташками, як вони їдять. Зокрема, горобці вперто зграєю намагаються вміститися в одну годівничку, а синички навпаки – дуже “ввічливі”.