Поблизу кладовища у селі Скаливатка, що у Ватутінській громаді, виявили несанкціоноване сміттєзвалище. Частина мешканців села скидає туди гілки з дерев, листя, побутові та будівельні відходи. Про це повідомили на сторінці Ватутінської громади, пише “Шполяночка+“.

Інспектор з благоустрою Ватутінської міської ради звертається до мешканців із закликом припинити ці дії та нагадує, що згідно зі статтею 16 Закону України “Про благоустрій населених пунктів”, на об’єктах благоустрою забороняється вивозити і звалювати в невідведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину і листя. Порушення цих норм тягне за собою адміністративну відповідальність, яка передбачає штраф в розмірі від 340 до 1700 гривень.

Щоб уникнути утворення несанкціонованих звалищ та ефективно утилізувати відходи, пропонуємо мешканцям скористатися наступними рішеннями:

  • самовивіз твердих побутових відходів, будівельних та інших відходів на міський полігон твердих побутових відходів, здійснюється за попереднім оформленням документів в ВВУЖКГ;
  • створення компостної ями на території власного домогосподарства (для листя та інших органічних побутових відходів);
  •  укладення договору з управління побутовими відходами з ТОВ “Київська муніципальна служба”;