В Україні з 1 січня 2022 року підвищать стипендії. На більші виплати можуть розраховувати учні закладів профтехосвіти, а також студенти закладів фахової передвищої та вищої освіти. Про це на засіданні уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, пише “Громадське”.

Так, в установах профтехосвіти стипендії обіцяють збільшити у 2,5 раза, а студентам вишів стипендії підвищать щонайменше у 1,5 раза, каже Шмигаль.

За словами прем’єра, таке підвищення проведуть уперше з листопада 2017 року.

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що стипендії зростуть з 1 січня 2022 року.

«Це важливий крок назустріч студентам, який повинен ще більше мотивувати їх учитися й досягати науково-освітніх вершин», — написав він.

Також міністр зазначив, що збільшать і розміри стипендій президента України для переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Нині студенти денної форми навчання вишів отримують 1300 гривень стипендії. Найкращі студенти отримують підвищену стипендію, яка становить 1600 гривень.

Студенти коледжів і технікумів денної форми навчання отримують 980 гривень виплати. Розмір підвищеної стипендії для них становить 1250 гривень. Студенти профтехучилищ щомісяця отримують 490 грн. Підвищеної стипендії для них немає.

Нагадаємо, що раніше уряд вирішив змінити концепцію професійно-технічної освіти. Вона передбачає, що в майбутньому від 40% до 60% випускників будуть отримувати саме професійну освіту, а решта — вищу.

У МОН зазначали, що розвиток цього напряму є важливим, бо більшість українських школярів хочуть вступати до університетів, хоча це не завжди потрібно.

У 2021 році 62 закладам професійної освіти виділили гроші на облаштування нових або дооснащення раніше створених навчально-практичних центрів.