У разі виявлення препарату його рекомендовано помістити у карантин.

Держлікслужба України тимчасово заборонила популярний медикамент-спазмолітик «Комбіспазм» індійського виробництва.

Про це свідчить розпорядження від 23 червня, опубліковане на сайті відомства, — інформує ТСН.

«Тимчасово забороняю реалізацію та застосування лікарського засобу «Комбіспазм», серії EPD18001A1 виробництва «Евертоджен Лайф Саенсиз Лімітед», Індія, до окремого рішення», – йдеться в розпорядженні.

Відповідний документ був підписаний головним державним інспектором України з контролю якості лікарських засобів Наталією Гудзь.

«Суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію, зберігання та застосування лікарських засобів, невідкладно після одержання цього розпорядження перевірити наявність лікарського засобу», — йдеться у документі.

Водночас там зазначається, що у разі виявленні зразків цього лікарського засобу, потрібно вжити заходів щодо вилучення його з обігу шляхом вміщення в карантин. Невиконання цього розпорядження передбачає відповідальність згідно з чинним законодавством України.

Зазначимо, Державна служба з лікарських зacoбів та контролю за наркотиками вже заборонила до використання на території України низку відомих лікарських препаратів. Серед причин заборон — летальні випадки після прийому засобів, невідповідність складу або контрабанда.