Із 9 по 24 липня в усіх областях України змінять графіки відключень. У кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень. Визначили дату і для Черкащини. Про це пише Суспільне.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру, для Черкаської області це буде 23 липня.

“В інші дні обмеження споживання будуть відбуватися згідно з графіками, опублікованими обленерго в кожному регіоні. Це необхідно для того, щоб виміряти фактичне споживання. Такі виміри проводяться щороку  — взимку та влітку — і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни”, — йдеться у повідомленні “Укренерго”.

Для чого це потрібно?

Завдяки таким вимірам диспетчерський центр “Укренерго” зможе побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії. Стане можливим визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств. Аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити більш рівномірний та коректний розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, буде нагода отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак. Тобто це дасть змогу більш точно визначити, де потрібно реалізувати проєкти з децентралізованої генерації в першу чергу і прорахувати оптимальні рішення для кожного регіону.

Як це буде?

Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в системі є дефіцит енергії, спричинений масованими російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, обмеження споживання можуть бути дещо змінені. Більш конкретну інформацію щодо графіків відключень надаватимуть обленерго. Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів. “Зазначаємо, що у випадку повторення Росією масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів буде перенесене до стабілізації ситуації”, — наголосили в “Укренерго”.