Авторські вина з Умані, ляльки-мотанки, казкові герої та глиняні глечики віком понад 3 тисячі років: це та інше демонстрували місцеві майстри на Туристичному ярмарку Західної Черкащини.Символічним стало те, що ярмарок відбувався у Міжнародний день туризму.  Участь у виставці взяли не лише рукодільниці з Умані, а й майстри з Тальнівського, Манастирищенського районів, пише «Вечірня Умань».

Не Софіївкою єдиною: за словами організаторів, основною метою таких туристичних заходів є консолідація усіх туристичних атракцій задля спільного розвитку туризму в регіоні. Також продовжується активна робота над створенням Туристичного кластеру Західної Черкащини, в який увійдуть такі цікавинки як Буцький каньйон, заповідник «Трипільська культура» в Легедзино, палац Даховських в Леськово та інші улюблені місця туристів.

blank

-Перш за все ми хочемо змінити трохи менталітет та уявлення людей на життя та туризм як такий. Уманщина та інші райони Західної Черкащини надзвичайно багаті на туристичні місця. Все це може приносити до місцевої казни чималі кошти. Саме тому ми працюємо над створенням Туристичного кластеру Західної Черкащини. До розробки концепції залучаємо визнаних фахівців, амбасадорів туризму. – розповів Олександр Файнін, Президент БФ «Умань тумороу».

Фестивальна Умань: за рік в місті відбувається понад 10 масштабних святкувань та фестивалів, які щоразу збирають не лише уманчан, а й гостей з інших областей та країн.

blank

-Місто Умань за останні роки стає ще більше популярним серед туристів та виходить за межі України. Нещодавно,ми вже втретє з успіхом провели Дні європейської спадщини, а нині проходить фестиваль повітряних куль «Монгольф’єрія. Квітуча країна». – зазначила Анна Ковальова, керівник відділу туризму Уманської міської ради.

Перший туристичний ярмарок проходив на території Державного історико-архітектурного заповідника «Стара Умань». Заповідник включає 68 об’єктів культурної спадщини, з яких дві пам’ятки національного значення – Торгові ряди (Ратуша) та католицький костел Успіння Пресвятої Богородиці (сучасна картинна галерея).

blank

– Я щиро радий, що перший туристичний ярмарок проходить саме на території нашого заповідника, адже цей заповідник для цього і був створений ще у 2006 році. ДІАЗ вже стає мистецьким арсеналом та центром туристичної діяльності нашого міста. Для гостей в нас є екскурсії підземеллями, творча майстерня діда Панаса і Тараса та виставкові зали. – розповів Директор ДІАЗ, Владислав Давидюк.

Усі бажаючі мали змогу скуштувати вина від винного віртуоза, замовити собі екскурсію до маєтку Даховських або заскочити в майстерню діда Панаса, де власноруч виготовити з глини глечик чи мисочку.

blank