У рамках проведення контрольної перевірки в місті Умань, було відпрацьовано реагування оперативних служб цивільного захисту на надзвичайну подію, пов‘язану із інфекційним захворюванням. У відповідності до поставленого завдання, з боку перевіряючих, до Уманського автовокзалу прибув автобус з групою прочан, серед яких 2 особи мали симптоми захворювання на холеру. Повідомляють в ДСНС Черкащини.

За планом реагування на надзвичайну ситуацію, до місця події прибули оперативні сили територіальної підсистеми цивільного захисту. 

Станцією швидкої медичної допомоги потерпілих госпіталізовано до Уманської інфекційної лікарні. Інших осіб, що знаходились в контакті із хворими було ізольовано на карантин. За ними також було встановлено спеціалізований нагляд та лабораторний супровід.

На місці події створено спеціальний штаб з ліквідації надзвичайної ситуації на чолі з головою Уманської райдержадміністрації.

Під час оперативного відпрацювання поставленого перевіркою завдання, були також вжиті заходи спрямовані на захист населення, зокрема в осередку захворювання проведено дезінфекційні та знезаражувальні заходи. 

З використанням засобів масової інформації проведено роз’яснювальну роботу серед населення щодо попередження захворювання на холеру.