Уже два місяці в Умані триває глобальна реконструкція приймального відділення міської лікарні. На даний час паралельно ведуться внутрішні та зовнішні роботи. Пише сайт УманьNews.City.

В оновленому приймальному відділенні заплановано три зони прийому хворих і відповідно три окремих входи, тож зараз будівельники роблять один окремий вхід для відділення, де прийматимуть інфекційних хворих, за планом це жовта зона. Директор міської лікарні Ігор Григоренко зазначає, що це вимога МОЗ та НСЗУ.

— Це буде бокс у відділенні інфекційний, щоб можна було привести хворого, подивитися, поставити діагноз, визначитися, де йому лікуватися, тобто чи немає скритої загрози. Зараз тривають ремонтні роботи, монтується пандус, все чого вимагає Національна служба здоров’я — повний доступ, щоб зайти чи заїхати, — говорить керівник міської лікарні.

Плануються зміни на вході до червоної зони, куди доставлятиме хворих екстрена медична допомога.

— Подовжимо накриття, яке буде біля відділення, куди привозитимуть невідкладних хворих, щоб можна було прийняти одночасно дві машини швидкої, — розповідає Ігор Григоренко.

На сьогодні вже виконано цілу низку внутрішніх будівельних робіт. Проте, за словами пана Ігоря, капітальне перебудування приймального відділення триває:

— Замінили труби для системи опалення, щоб вчасно розпочати опалювальний сезон у лікарні. Зробили перепланування, поштукатурили стіни, зараз роблять підлогу — у всіх приміщеннях робиться один рівень, кладеться плитка, згідно стандартів і усіх дозвільних систем. Роблять повітропроводи — у приймальному відділенні буде вентиляційна система нового покоління. Здійснюється монтаж пожежно-сигнальної системи. Також у цій частині відділення буде мобільна реєстратура та лабораторія для екстрених випадків.

У зеленій зоні, яка визначена для хворих із само зверненнями також тривають ремонтні роботи.

— Тут буде реєстратура, доступ до травматологічних кабінетів: маніпуляційної, гіпсувальної кімната, малої операційної. Якщо хто пам’ятає, раніше у нас у приймальному відділенні було два невеличких кабінети, а тепер це буде повноцінна операційна із маніпуляційною. Також буде великий хол, де людям буде зручно чекати прийому або рідних, тут також запланована реєстратура, де будуть оформляти хворих на стаціонарне лікування, — розповів директор закладу.

Держава в рамках Програми Велике будівництво, за словами директора Уманської міської лікарні Ігоря Григоренка, спрямувала на реконструкцію більше 6 мільйонів гривень, крім того 3 мільйони виділено на утеплення приймального відділення зовні. За планом, після завершення ремонтних робіт розпочнеться закупка, доставка та монтаж медичного обладнання.