В Державному історико-архітектурному заповіднику «Стара Умань» розпочала роботу виставка живопису і графіки «Переборемо! Пересилимо! Переможемо! Все буде Україна!». На виставці представлені роботи учасників творчого об’єднання «АРТ Умань». Пише сайт umannews.city.

— Наша виставка приурочена Дню Державності України. Це нове свято, яке буде відзначатися щорічно 28 липня — в день Хрещення Русі-України. Це свято започатковане 24 серпня минулого року — на 30-ту річницю Незалежності Президент підписав Указ, 31 травня 2022 року Верховна рада затвердила і закон набрав чинності 9 червня. Наша молодь повинна знати, що історія нашої держави нараховує тисячоліття, — директор ДІАЗ «Стара Умань» Владислав Давидюк. — Учасники виставки — це художники творчого об’єднання «АРТ-Умань», яке діє при заповіднику «Стара Умань».

Учасниками виставки «Переборемо! Пересилимо! Переможемо! Все буде Україна!» є 23 уманських художника, серед яких і маленька Настя 2,5 років. В експозиції представлено близько ста художніх робіт, що написані в 2022 році та в останні роки, коли Україна захищає свій суверенітет від росії — це картини, розписи на російських снарядах і уламках, на чохлі від Javelin, касках, колекція портретів гетьманів, які виконав соломкою митець Іван Сердюк.

— На цій виставці моїх вісім робіт: три плаката, три живописних і дві графічних роботи. Наприклад, робота «Свою Україну любіть» — була на всеукраїнських виставках, картина «Клекіт хижої орди» — сучасна, відображає дійсність, картину «До перемоги» написав ще в 2014-му, коли почалась війна. А плакати вже після повномасштабного вторгнення намальовані, — говорить художник Віталій Крижановський.

— Я представила роботи із серії нового проєкту «Те, що ти руйнуєш» — це картини на снарядах 152-х і уламках російських снарядів і ракет. Ідея проєкту з’явилась випадково у співпраці із Уманською ДСН — я побачила уламок і сказала: «Було б непогано розписати» і вони сказали, що нададуть матеріали, на яких можна працювати. І це лише початок, буде набагато більше експонатів. На перших Київ, Харків, Одеса і Буча — міста, які руйнує росія. Важливо зобразити їх цілими, щоб вони були відновлені і в мирі, — розповідає про своє роботи художниця Анастасія Шепета.

— Я зараз дуже зацікавлена темою козацтва, козаків-характерників і це надихнуло мене на написання моїх картин. Ця тема мене зараз дуже бентежить. Виставка дуже цікава і чіпляє за живе, — розповіла про свої роботи і враження від виставки художниця Лариса Степанюк.

Також на виставці представлені малюнки дітей з України, які тимчасово евакуйовані до міста Шпротава у Польщі і дітей, батьки яких є учасниками ВО «Разом».

Урочисте відкриття виставки «Переборемо. Пересилимо. Переможемо» в ДІАЗ «Стара Умань» підготували волонтери ВО «Разом». про виставку і перемогу говорили міський голова Ірина Плетньова, голова ГО «АРТ-Умань» Сергій Шандра, волонтери Леонід Середюк, Інна Титаренко, військові Сергій Кононен та Григорій Свирський.

Виставка триватиме до вересня. Вхід вільний.
Години роботи: понеділок-п’ятниця з 9 до 13 години. В суботу та неділю — за попереднім записом.
Адреса: вулиця Небесної Сотні, 31.
Телефон: 093-212-10-99.