Вакцинація осіб, які вже перехворіли коронавірусом, може бути відтермінована на 6 місяців.

Про це під час брифінгу щодо епідситуації в області розповіла заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова, пише “18000”.

За її словами, перші 117 тисяч доз проти коронавірусної хвороби компанії Pfizer, які будуть розподілені між областями, надійдуть до України вже найближчими тижнями.

– Це буде так званий перший транш. Наступний очікується на початку березня. Це буде вже більша кількість для вакцинування наступної категорії населення, – зазначила Лариса Кошова.

Нині Національною технічною групою експертів розроблені рекомендації щодо проведення вакцинації населення. Згідно з ними особам, які перехворіли коронавірусом, можна відтермінувати вакцинацію на 6 місяців від часу перебігу хвороби. Водночас, якщо особа бажає здійснити щеплення раніше визначеного терміну й відповідає визначеній групі, яку вакцинують у цей час, вона може здійснити щеплення раніше за умови наявності достатньої кількості доз вакцини.

– Не вакцинуються вагітні жінки. Водночас жінки, які годують грудним молоком, можуть вакцинуватися без застережень, – повідомила Лариса Кошова. – Також є така особливість, що планова вакцинація має проводитися через 20 днів після вакцинації від коронавірусу.

Нагадаємо, в області завершили підготовку до першого етапу вакцинації проти COVID-19, під час якого має бути вакциновано 7 660 черкащан.