Науковці порахували, що у 2024 році буде “сонячний максимум”, завдяки якому північне сяйво буде вкрай насиченим. Вчені прогнозують, що Сонце у січні-жовтні наступного року досягне піка свого 11-річного циклу активності. Це означає, що на Сонці буде більше бурь, через які й виникає північне сяйво, пише “Українська правда.Життя” з посиланням на The Guardian.

“Є ще один фактор – останній сонячний цикл був слабким – тож може статися, що зараз активність майже найсильніша за майже 20 років. Нам потрібно повернутися далеко в минуле, щоб побачити цей рівень активності”, – сказав дослідник космічної фізики в Геофізичній обсерваторії Тромсе Нйол Гулбрандсен.

Такі пронози вчені озвучили після того, як 4-5 листопада північне сяйво освітило більшу частину Великобританії та Ірландії, досягнувши аж до Стоунхенджа. Бачили це явище навіть у частині регіонів України.

Раніше географія цього явища охоплювала північну Норвегію, північні частини Фінляндії та Швеції, Ісландію, північні частини США та Канади, а також південну частину Гренландії. Але під час сонячного максимуму овал аврорального сяйва розширюється, тобто його можна буде побачити по всій Європі.

Нагадаємо, раніше вчені пояснювали, чому північне сяйво спостерігають в Україні. Вони припускали, що причиною такого незвичного явища у наших широтах є потужна геомагнітна буря.