Ще наприкінці жовтня відбулось розширене засідання робочої групи Катеринопільської райдержадміністрації та районної ради з питань врегулювання проблем фінансування закладів освіти. На ці збори також запросили депутатів обласної та районної рад, сільських голів, керівників шкіл та профспілкових колективів. Пишуть Вісті Черкащини.

Присутнім пояснили невтішні реалії сьогодення: “Якщо за 2017 рік загальна сума видатків (державна освітня субвенція та кошти місцевих бюджетів) на утримання закладів освіти (без шкіл об’єднаних територіальних громад) склали 39,4 млн.грн., то фактична потреба на 2018 рік за розрахунком становить 46,3 млн.гривень. При цьому, обсяг Державної освітньої субвенції в 2017 році становив 24,8 млн.грн., в 2018 році −25,2 млн. гривень, тобто, забезпечував всього половину від потреби. Решта видатків було дофінансовано з районного та сільських бюджетів, − інформують на сайті райдержадміністрації. − Станом на 1 листопада поточного року дефіцит коштів на виплату заробітної плати педагогічним працівникам складає близько 3,8 млн.грн., з яких, згідно з рішенням робочої групи облдержадміністрації з питання незабезпеченості видатків по фонду оплати праці у 2018 році, 1,6 млн.гривень буде погашено за рахунок обласного бюджету, частина дефіциту − з районного бюджету, частина − за рахунок додаткової державної дотації”.

Відтак, голова Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Ніколенко

запевнила освітян, що до кінця поточного року усі заборгованості перед ними та зароблену зарплату буде виплачено.

− Нам пообіцяли, що десь 5-6-го листопада отримаємо аванс за жовтень. Сумно, звичайно, бо вже б мали зарплату отримати. Але добре, що й так. Запевнили також, що до Нового року боргів по зарплаті не буде. Але про премії до Дня вчителя чи на кінець року, як у деяких громадах, розміром у посадовий оклад навіть не мріємо. Хоч би якийсь відсоток дали. Хвилюємось також про відсоток за престижність. Є загроза, що отримаємо 5 % замість 10-20%. Але що робити, коли ряд сільських шкіл і так тримаються на волоску перед закриттям, − розповідають педагоги.

6-го листопада вчителі аванс за жовтень таки отримали.