Зміна календарних сезонів пройде непомітно, на температурному фоні, що на 4-5° перевищуватиме кліматичну норму. Щоправда, перший день осені заявить про себе на Черкащині короткочасними грозовими дощами. Детально про погоду, якої очікувати на початку вересня, розповів начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Наразі в Україні погода відрізняється: в західній частині панує свіже та вологе атлантичне повітря, а на решті території, зокрема Черкащині, під впливом антициклону – сухо та спекотно. Температура вдень 27-32º. Вже сьогодні вдень погода зміниться.

До нашого регіону із заходу наблизяться атмосферні фронти циклону «Erwin», які проявлять себе короткочасними бажаними дощами, які в посушливих умовах ненадійні.

Річ у тому, що на своєму шляху вздовж континенту атмосферні фронти, звичайно, втрачають більшу частину своєї вологи і додати їм активності можуть лише температурні контрасти.

А оскільки фронти на Черкащині затримаються ще вночі та вранці 1 вересня, коли контрасти невеликі, надії на значні дощі поки що немає.

Вже завтра вдень атмосферні фронти покинуть Черкащину, дощі припиняться, почне надходити більш свіже повітря. Температура вночі 15-20º, вдень 21-26º. тож на день знань природа підготувала комфортну погоду.

В історії метеорологічних спостережень погода 1-го вересня була різною: спекотні 34 зафіксовано у 2020 році, холодно, лише 6 тепла у 2005. Надмірно дощовий – 51 мм у 1989.

У суботу 2 вересня температурний фон відповідатиме кліматичній нормі, температура вночі 11-16º, вдень 21-26º. Істотних опадів не чекаємо.

За чисельними прогностичними моделями, у неділю та на початку наступного тижня переважатиме суха погода з температурами вночі 12-17º, вдень 25-30º.

Із вівторка, внаслідок активізації улоговини з півдня значно збільшується ймовірність грозових дощів. атмосфера набирає динамічності.