Верховна Рада змінила межі кількох міст в країні, серед яких Шпола Черкаської області. Відповідну постанову ухвалили вчора, 16 грудня.
Згідно з документом, територію міста Шпола збільшили на 375 гектарів. Так, за обліковими даними нинішня площа міста Шполи становить 1870,95 гектарів.
Територію міста пропонують збільшити на 375,3139 гектарів, у тому числі за рахунок земель Шполянської міської ради, що розташовані за існуючими межами населеного пункту – площею 360,2139 гектарів, та за рахунок земель Мар’янівської сільської ради – площею 15,1000 гектарів.
Як зазначається в постанові, на сьогодні межі Шполи потребують юридичного закріплення відповідно до сучасних потреб, тому є необхідність упорядкування адміністративно-територіального устрою, фактичного та юридичного закріплення меж міста для створення повноцінного життєвого середовища та сприятливих умов територіального розвитку міста, забезпечення ефективного використання потенціалу територій із збереженням її природних ландшафтів та історико-культурної цінності, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок та землекористувачів.
Також нардепами було змінено й встановлено межі міст:
Корюківка Корюківського району Чернігівської області,
Радехів Червоноградського району Львівської області,
Великі Мости Червоноградського району Львівської області,
Рубіжне Сєвєродонецького району Луганської області,
Городок Хмельницького району Хмельницької області,
Арциз Болградського району Одеської області,
Рогатин Івано-Франківського району Івано-Франківської області.
Водночас спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що ще в трьох постановах від уряду були помилки, тому Верховна Рада підтримала постанови з пропозиціями комітету стосовно меж наступних територіальних одиниць:
міста Овруч Коростенського району Житомирської області,
міста Лозова і Лозівського району Харківської області,
міста Ніжин і Ніжинського району Чернігівської області.


КОМЕНТАРІ