17 листопада після капітального ремонту відкрив свої двері Навчальний центр ПАТ «Чекасиобленерго». Практично за пів року приміщення змінилося до невпізнаваності: зараз тут нові меблі, обладнання та реманент. А головне – тепер енергетики навчаються за найсучаснішими програмами на новітньому обладнанні. Відкриття оновленого Центру символічно припало на Міжнародний День студента. Інформують у пресслужбі Товариства.

Електромонтери, стропальники, машиністи, контролери, диспетчери, інженери, оператори підрозділів підприємства – всі вони проходять навчання у цих стінах. Це і перепідготовка робітників, які отримують другу професію, і первинна підготовка для кадрів, які не мають фахової освіти, і курси підвищення кваліфікації, яку постійно мають проходити енергетики, і навчання із тренажерної підготовки оперативних працівників, і тренінги для енергетиків, де вони вчаться працювати в команді.

Колись Центр займав усього кілька кабінетів, а тепер – цілий поверх. Капітального ремонту він не бачив із дня свого створення. І от цього року його було проведено. Роботи тривали близько пів року. Замінили практично все – від стін до підлоги, забезпечили всю необхідну матеріальну і методичну базу.

blank

– Так співпало, що ми відкриємо оновлений навчальний Центр саме сьогодні, у це свято. Тут проходитиме періодичне навчання технічний персонал нашої компанії. Приємно, що сьогодні ми маємо можливість покращувати умови роботи та навчання для наших працівників, а також дбати про їх соціальний захист. Для нашого Товариства працівник – на першому місці. Якщо він буде забезпечений усім необхідним – і заробітною платою, і достойними умовами праці, і спецодягом, і реманентом, – тоді він із задоволенням ітиме на роботу, – зазначив голова правління ПАТ “Черкасиобленерго” Олег Самчук. – У нас працюють багато династій – батьки, діти, і всі вони пишаються тим, що їхні сім’ї присвятили своє життя енергетиці. Я теж із такої родини. Мій батько – Заслужений енергетик України, все життя пропрацював у цій галузі, і я пішов по його стопам. Тому я чудово розумію, як це – коли професія стає сімейною справою. Дякую кожному нашому працівнику і бажаю стабільності, розвитку, та надійного електропостачання нашим споживачам.

blank

Директор навчального центру Дмитро Галат розповідає: у процесі ремонтних робіт оновилися практично всі кабінети Центру – у плані матеріально-технічного забезпечення, оснащення обладнанням, поповнення меблями.

Особливою гордістю став новий тренінговий блок. Зала, в якій проходять заняття, має сучасне обладнання, навчання там адаптоване відповідно до сучасних методик.

blank

– Маємо також дві кімнати відпочинку. Люди приїжджають сюди на навчання з районів, і їм необхідно створити умови, аби вони могли пообідати та відпочити у вільний від занять час, – зазначив Дмитро Володимирович.

Ще один важливий здобуток – це лабораторія моделювання та аналізу виробничих ситуацій в енергетиці. Вона створена з нуля і наразі робота над її до облаштуванням триває. У цій лабораторії працівники у максимально наближених до реальних умовах опановують практичні навики, закріплюють та поглиблюють свої знання. Важливо те, що в лабораторії є макет трансформаторної підстанції та інші елементи розподільних електромереж, що дозволяє «студентам» побачити все на власні очі, доторкнутися, спробувати, відчути на практиці. Це у свою чергу дозволяє відпрацьовувати до автоматизму дії працівника щодо проведення необхідних важливих операцій.

– На сьогоднішній день ми робимо акцент на первинну підготовку. Це дві базові професії – електромонтер із експлуатації розподільних мереж та контролер енергонагляду. Ми працюємо за новими навчальними планами, розробленими відповідно до вимог державних стандартів, – зауважив Дмитро Галат. – Зокрема, що стосується навчання електромонтерів, то тут звертаємо увагу на застосування сучасних технологій монтажу і експлуатації ліній із ізольованими проводами та сучасного електроінструменту. Окремий блок присвячено підготовці контролерів енергонагляду та електромонтерів з експлуатації електролічильників. У цьому ж кабінеті проводяться практичні заняття з основ електротехніки та основ електричних вимірювань.

blank

Крім того, додав Дмитро Володимирович, розроблено стенд, по якому буде проводитися конкурс «Кращий за професією» серед бригад, до складу яких входитиме інспектор, електромонтер із експлуатації електролічильників та контролер енергонагляду.

Провідний інженер із підготовки кадрів Олена Мінько працює в Навчальному центрі з часу його заснування.

– Усі кабінети відремонтовані, забезпечені належною матеріально-технічою базою та новим програмним забезпеченням. На сьогоднішній день ми можемо робити тут презентації, представляти відеоінформацію, а працівники, які проходять навчання, можуть телефонувати нам та виходити на зв’язок за допомогою відеоконференцій. Ми й іспити приймаємо дистанційно, що важливо в умовах пандемії, – розповідає Олена Олексіївна. – Нові меблі, затишні приміщення, обладнані кондиціонерами, актуальна література, новітні програми – сьогодні ми маємо все необхідне. Групи в нас досить великі – в межах 15 осіб, тому дуже важливо забезпечити людям комфортні умови.

Про те, що у в нових умовах куди комфортніше навчатися, підтверджують і “учні” Центру. Багато хто з них проходить курси підвищення кваліфікації мало не щороку, тому, кажуть, мають із чим порівняти.

blank

– Тепер маємо тут не те що оновлений, а можна сказати новий Навчальний центр, адже оновлень зазнало практично все – від побутових умов до навчальних програм, – зазначає директор з управління персоналом Товариства Надія Братаніч. – Зараз тут усе нове і сучасне – і кольори, і меблі, і матеріали – все для працівників. Керівництво компанії розуміє, що для того, аби персонал працював ефективно, треба вкладати насамперед у людей, в належні умови для їхньої праці та навчання.

Якщо інші кабінети – охорони праці, комерційної дирекції, розподільних мереж – до цього в Центрі вже були, то тренінгова зала з’явилася тут лише після капітального ремонту. Вже зараз у ній проводять тренінги для працівників Товариства.

Зокрема, у день урочистого відкриття пройшло заняття по тайм-менеджменту. Для енергетиків важливо вміти раціонально організовувати свій робочий час та роботу з населенням, тому такі тренінги дуже важливі.

blank

– Крім того, що ми зробили ремонт у приміщенні Навчального центру, постійно дбаємо про оновлення у філіях Товариства. Зокрема, з початку цього року було розпочато роботу в одному з найбільших структурних підрозділів – Уманських енергетичних мережах. Там теж десятиліттями не проводили ніяких ремонтів. Наразі завершуємо перший етап реконструкції, і до ближче до Дня святого Миколая плануємо урочисте відкриття, – зауважив голова правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук. – Ми дбаємо про наш персонал, і в такий нелегкий для всієї держави час намагаємося створити всі необхідні умови для наших працівників, які щодня працюють над тим, щоб забезпечувати надійне електропостачання жителів Черкащини.