Відновлюють справжніх титанів — так про своїх пацієнтів говорять у травматологічному відділенні однієї із черкаських лікарень. Там облаштували спеціалізовану кімнату реабілітації для поранених військових. Її звели за пожертви небайдужих містян, розповів Суспільному завідувач відділення Юрій Бейкун.

33-річний Богдан минулої весни у Попасній отримав численні поранення. Відтоді переніс десятки операцій, а восени потрапив на реабілітацію до Черкащини:

“Посікло мені руки і ноги, був перелом стегнової кістки зі зміщенням, пальці відбило на руці й перелом ліктя отримав. Тут мене відновили”.

Пів року тому про результати реабілітації тут говорили з острахом, зазначив завідувач відділення травматології Юрій Бейкун:

“Відділення на 60 місць, із них майже 100% — це військові. Практично кожен другий з них потребує, якщо не одразу, то трішки пізніше реабілітації. Чим раніше розпочати реабілітацію, тим буде краще результат”.

Наприкінці минулого літа поранені пліч-о-пліч із медиками збирали тренажери для майбутньої кімнати реабілітації:

“Збирали по частинах, кожен своє. Потім скрутили все докупи і вийшов чудовий тренажер”, — пригадав військовий Юрій.

Тоді лікарі на свій острах оголосили збір на реабілітаційну зону для поранених, бо, додав лікар Юрій Бейкун, працювати з хлопцями доводилось просто у коридорах.

Військовослужбовець Юрій пригадав, як займалися раніше у холі: “У холі займалися, крутили педалі, я ногу качав. Потихеньку вже нога згинається. Бо в мене нога не згиналася зовсім. Так і займалися у коридорах, у палатах”.

Утім, за словами реабілітолога Юрія Зайцева, в палатах займатись реабілітацією важко: “Тоді тренажери, які своїми силами купляли, постійно перевозили з палати в іншу палату”.

За словами Юрія Бейкуна, протягом п’яти місяців медикам вдалося зібрати понад 320 тисяч гривень: “Є радість і гордість за те, що ти причетний до цієї нації, до цих людей, до цієї країни. За пів року ми зібрали суму, яка мені здавалася фантастичною”.

Та найбільше раді самі пацієнти, розповів військовослужбовець Богдан Федін: “Коли є такі тренажери, консультації та всі інші для цього умови, реабілітація проходить швидше”.

За словами реабілітолога Юрія Зайцева, порівняно з початком минулого літа, статистика відновлення поранених значно зросла: “Результати маємо кращі, з’явилося багато девайсів для реабілітації, більше тренажерів. Коли воно все в комплексі, пацієнт переходить зі станції на станцію, то на виході ми бачимо, коли прощаємося, кращий результат”.

Як розповів Юрій Бейкун, нині зона реабілітації потребує додаткового обладнання: “Потребуємо більш специфічних тренажерів, бо ці тренажери, що маємо зараз, надані як гуманітарна допомога”.

Поки лікарі займаються пошуком необхідного, поранені вже будують плани на майбутнє, додав військовий Богдан Федін: “Хочемо відновитися якнайшвидше, щоб далі бути корисним своїм побратимам”.