Військовослужбовець Третьої окремої штурмової бригади на позивний “Айме” у роті “NOVA” керує роботизованими комплексами, якими евакуюють поранених. Суспільному про війну розповів, що для нього це — робота, а кожен бойовий вихід — це ризик.
Айме розповів, що коли буває в Черкасах, то одразу йде до Дніпра. Нині приїхав відвідати побратимів на реабілітації, а після — навідався у сквер, аби помилуватись рідним краєвидом.
“Ти там постійно рухаєшся, сюди ти приїжджаєш ти просто спиш. Дружина каже: пішли погуляємо, а ти просто хочеш спати. Зараз я знайшов собі заняття, якщо я ще, дай Боже, колись приїду у відпустку, то мені дуже подобається викладати, ділитися своїми знаннями, своїм досвідом”.
Досвіду Айме набув під час трирічної військової служби у роті “NOVA”. Там керує роботизованими комплексами, якими евакуюють поранених, доправляють вантажі та розміновують території.
“Ми повністю знімаємо навантаження з піхоти, це вивіз двохсотих, трьохсотих, підвозка і тощо. І в принципі, дуже багато життів зберігаємо, тому що кожен вихід піхоти з окопу, або з бліндажа — це великий ризик”.
Айме розповів, що військової підготовки не мав, та в перші дні повномасштабного вторгнення пішов на службу, аби на полі бою виборювати незалежність України.
“Дуже багато було таких героїчних вчинків наших хлопців, та й зараз їх вистачає, але на той момент це здавалося “нічого собі!” Я такий думаю: а чого хтось має це робити — там пацани по 18 — 30 років, чого вони мають це робити, а я маю сидіти дома, втикати в телевізор і дуже сильно переживати”.
Найзапекліші його бої були в Авдіївці та Орлівці, та згадати кожен з них не може. Проте, на його думку, війна — це щоденна робота.
“Донецька, Луганська область, Чернігівська. Ніколи не забуду Грем’яч — чудове місце для того, щоб втратити ноги, як то кажуть. У Грем’ячі впринципі активних боїв не було, але через те, що це була лісова місцина, дуже часто підлітки ДРГ-шники пролазили до нас у тил і могли всякі пакості наробити”.
Аби покращити обороноздатність свого підрозділу та вберегти життя побратимів, влаштували збір:
“Ці гроші покриють витрати на переобладнання засобів, на переобладнання тих самих БпЛА, тих самих FPV-дронів, тому що якщо ми зараз показали доволі непоганий результат, то ворог також привик до наших засобів, він за ними спостерігав, він знає як проти них боротися. Ми маємо зробити, щоб не було, як то кажуть, знаєте, із трьохсотих у двохсоті, це саме тяжке”.
КОМЕНТАРІ
За грати цей непотріб
Поліцейські перевіряють факт жорстокого поводження з твариною · 3 days ago
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 1 week ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago