Нещодавно на сайті “Про Все” було оприлюднено журналістський експеримент, пов’язаний зі стихійною торгівлею. В ході дослідження журналісти перевірили, чи можливо продати підроблене молоко на ринку. Під час експерименту журналісти звернулися до державної лабораторії, що на Центральному ринку, для проходження обов’язкової експертизи молока,  яке планувалося на продаж. Однак, як виявилося, щоб продати товар, його зовсім не обов’язково досліджувати. Адже працівниця лабораторії дала негласний дозвіл підприємливим кореспондентам продавати молоко і без експертизи.

Після виходу  публікації, журналісти вирішили дізнатися, чи застосували до осіб, через недбалість яких могли постраждати пересічні громадяни, якісь санкції чи працівники Держпродспоживслужби не понесли відповідальності за свою недбалість і продовжують ігнорувати необхідну перевірку продуктів харчування.

Очільниця Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Альона Бойко, повідомила, що за результатами оприлюдненої інформації було проведено службове розслідування та ухвалено відповідні кадрові рішення.

– Наразі працівницю лабораторії, яка дозволила продавати молоко без документів та перевірки, звільнено. Начальнику ж лабораторії оголошено догану та направлено на перекваліфікацію, – повідомила пані Бойко.

Зі слів Альони Федорівни, якби хтось з громадян отруївся внаслідок вживання такого молока, відповідальність перед законом несла б саме вона.