
Нарек Казарян та “Фонд допомоги та надії” отримали відзнаки Міністерства оборони України “За сприяння Збройним Силам України”
Нещодавно на телеканалі «ВІККА» у програмі «Актуально з Волошиним» вийшло інтерв’ю з відомим на Черкащині підприємцем, волонтером, меценатом, депутатом Черкаської міської ради Нареком Казаряном. Думаємо, нашим читачам буде цікаво ознайомитися з цим матеріалом.
“Треба бути корисним для українського війська”, – Нарек Казарян про роботу в тилу
З перших днів повномасштабної агресії московської орди проти нашої держави, не вагаючись, прийняв для себе рішення бути корисним для українського війська. Відразу пішов записуватися до лав територіальної оборони. Та один мій знайомий, професійний військовий, сказав: «Що ти тут робиш? Залишайся тут, на місці, де будеш потрібнішим і кориснішим для людей і для справи…
На той час вже діяв наш фонд, який займався допомогою людям – «Черкаси проти коронавірусу». Ми його перейменували згідно з вимогами часу на «Фонд територіальної оборони». Пізніше відкрили благодійну організацію «Фонд допомоги та надії», куди почали активно залучати місцевий бізнес. І що мені особливо сподобалося, відразу з’явилися партнери із Сполучених штатів, Канади, Німеччини, Польщі. Добре пам’ятаю, як ми привозили перші каски, бронежилети, інше необхідне обладнання… А ще згадую, як в наших аптеках в якийсь момент миттєво скінчилися ліки для онкохворих, хворих на цукровий діабет… І ми за дві доби вирішили це питання так: я відправив свого водія в Мюнхен, де він загрузив повний багажник ліків. Щось ми роздавали від благодійного фонду, частина ліків пішла в наші міські та обласні лікарні. І я навіть не очікував такого ефекту, але коли ми це зробили, отримали ряд запитів від місцевого та іноземного бізнесу саме про надання допомоги. Великі компанії відправляли фурами дитяче харчування, фірми світового рівня почали надавати різноманітну допомогу для наших військових, брали участь у придбанні автомобілів. Американські партнери почали відправляти нам потужні авто «Хамві», швидкі допомоги. Було й таке, що приходжу в офіс, а в мене на столі запит від лікарні з Балеарських островів, яка через наш місцевий Ротарі клуб захотіла допомогти і відправити для евакуації поранених швидку допомогу. Уявіть собі, що на наш фонд приходили консерви аж із Сейшельських островів…
Тобто дуже багато допомоги надходило звідки й не очікували. Але, на жаль, є багато наших місцевих дуже заможних людей, які могли б бути корисними, могли б допомагати військовим та пересічним громадянам, але вони не роблять навіть на відсоток від того, що взмозі робити для країни, для міста і для людей…
За ці кілька років багато хто втомився від постійних зборів на допомогу, стає все менше змоги у людей постійно донатити… Якщо раніше на цьому трималися волонтерські фонди, то зараз з цим дуже важко. Це саме з бізнесом, із кадрами…
Був період, коли, дивлячись на підвищений «інтерес» деяких органів до нашого благодійного фонду, думав собі, а може кинути це все, просто займатись спокійно бізнесом… Але потім лише уявив, якщо ми зараз складемо руки, не будем нічого робити, то це стане поганим прикладом для всіх інших. От, у нашому фонді є такі дівчата, яких можна назвати «енерджайзери» – Оля Усова, Наталя Хур, Валентина Каленик та ще багато інших, які просто як бджілки працюють. Я тільки встигаю за ними закривати певні питання по логістиці, по паливу. На таких людях, власне, тривається весь волонтерський рух. Знаю таких самих дівчат та хлопців з інших фондів, просто пишаюся ними та дивуюся, як вони все це на собі вивозять…
Окремо хочу зупинитися на питанні надання матеріальної допомоги людям, які цього потребують. Як відомо, минулого року було скорочено програми по наданню матеріальної подомоги населенню від депутатів міської ради. Так, ця допомога була не значна, але люди могли отримати хоча б невеликі додаткові кошти на лікування. Не виключено, що були й аферисти, які користувалися цим в особистих інтересах…
Тому, щоб все ж таки і надалі допомагати людям, прийняв рішення відкрити ще «Благодійний фонд родини Казарян». Не буду перераховувати скільком людям і чим допомогли та продовжуємо допомагати… Я просто вірю в універсальний «принцим всесвіту», що, чим більше ти даєш, тим більше отримуєш…
Бюджет міста в криптовалюті та функціонування геопорталу: Нарек Казарян про свої депутатські ідеї та пропозиції
Щодо моєї депутатської діяльності, то я працюю в бюджетній комісії міської ради. Хочу зуважити, що нинішній бюджет міськради в абсолютних цифрах значно кращий, ніж це було до реформи деценралізації. Хоча на період військового стану чимало коштів, які залишалися у місцевих бюджетах, тепер спрямовуються у державний для підтримки наших Збройних Сил. І це нині цілком логічно, адже йде війна…
З приводу розповілу бюджету, то у 2023 та 2024 роках я активно ходив на бюджетні комісії, брав участь у всіх засіданнях, висловлював свої пропозиції, переконував колег-депутатів… Звичайно, ні для кого не будеш хорошим, коли пропонуєш «урізати» бюджет так, як це треба робити в цей непростий воєнний час. Це дуже непросто, коли десь треба йти на якісь певні політичні поступки, чи якісь там понятійні принципи… При формуванні бюджету на 2025 рік я майже не брав участі у всьому процесі, на сесії взагалі не виступав, бо не згоден із багатьма його положеннями. Отож, не реалістичний бюджет Черкас нинішнього року повністю на совісті деяких депутатів та частини виконавчого комітету. Як кажуть, «курчат по осені рахують»… Думаю, що десь у жовтні ми побачимо до чого призвели завищені очукування від наповнення бюджету…
До речі, у 2024 році пропонував 20 мільйонів гривень резервного фонду, який ми планували тоді встановити, тримати у криптовалюті. Особисто працюю із криптовалютою з 2020 року і знаю її переваги. Пам’ятаю, як в перші дні повномасштабної війни не працювала банківська система і не можна було зробити переказ за кордон за перші автомобілі, бронежилети, каски… Тоді я сплачував за це необхідне для військових обладнання зі свого криптогаманця. І за кілька днів вже була черга з бажаючих відправити гроші за кордон, проплатити за амуніцію, але не було фізичної можливості. І я робив це завдяки своєму акаунту на криптовалютній біржі.
От тому і пропонував оті 20 мільйонів гривень резервного фонду тримати саме у криптовалюті. Переконаний, що по своїй капіталізації рано чи пізно криптовалюта дожене інші матеріальні активи, в яких люди зберігають свої гроші. Щодо міськради, то поки що наше законодавство цього не дозволяє робити. Саме тому начальник управління фінансів міськради Тетяна Харенко сказала, що зробити це сьогодні немає фізичної можливості…
Ще одна з актуальних проблем стосується великої кількості земельних питань, які розглядаються на сесіях, та функціонування геопорталу. Чому я весь час на цьому наголошую? Адже, як депутат, маю серйозно готуватися до кожної сесії, а там в порядку денному, як правило, майже 200 земельних питань. А для того щоб зрозуміти про що йдеться, що пропонується, то заходжу на геопортал міста Черкаси, вводжу кадастровий номер, а геопортал постійно «висить» і в мене немає нормальної можливості підготуватися. Тому я виступив з пропозицією надати 80 тисяч гривень, щоб цей геопортал таки нормально запрацював.
Також звернувся до департаменту архітектури та містобудування міськради, щоб пояснили про ті аукціони, які були проголосовані радою і які планують проводить, на якому етапі все це знаходиться. Адже, у будь-яком бізнесі, як і в наповненні міського бюджету, є поняття швидкості прийняття рішень. Наприклад, планується певний аукціон і він триває близько 40 днів. Я не можу зрозуміти чому так довго. Якщо врахувати, що ці оголошення рекламуються на всіх площадках, що торгують землею, сам департамент активно розкручує ці аукціони через свої соцмережі і деякі новинні портали. Тому вважаю, що достатньо і 14 днів, щоб проводити аукціон. Бо нині маємо – 40 днів на проведення, ще якийсь час на підписання протоколу, тоді ще час на підписання договору, а потім 20 робочих днів на внесення оплати. Тобто, коли можна було отримати кошти в міський бюджет протягом одного місяця, ми це розтягуємо на два з половиною, а то й більше… Світ рухається дуже швидко… А від так, швидкість прийняття рішень, швидкість провадження новацій впливає не те, як якісно та кількісно буде наповнюватися бюджет Черкаської міської ради…
І щодо діяльності фракції «Черкащани» в міській раді, яку я очолюю, та кураторства профільного департаменту. Так, після останніх місцевих виборів прийшла нова фракція, нові депутати. Але ж керівництво департаменту залишилось тим самим. Працює заступник міського голови Віктор Беззубенко, який предтавляє партію «Черкащани». У мене до нашого заступника, керівництва департаменту майже немає питань, працюють досить професійно. Єдине, що хотілося б, щоб аукціони проводилися у прискореному режимі. Треба враховувати, що в місто зайшло багато грошей від переселенців з Донецької, Луганської, Харківської, інших прифронтових областей… Я знаю багато релокованого бізнесу, що переїхав і відкрився в Черкасах, і який шукає земельні ділянки, об’єкти комунальної власності для свого розвитку. І нам треба їм максимально в цьому сприяти. Тому завдання міської влади і нас, депутатів, робити все необхідне, щоб їм було зручно, швидко та якісно вирішувати всі питання…
«Розвивати спорт у Черкасах треба за підтримки міської влади і бізнесу…»
З дитинства і до сьогодні я залишаюся фанатом спорту. Ще навчаючись в школі, активно займався футболом. А пізніше у Черкасах почалася справжня баскетболоманія. Тоді всередині 2000-х у місті з’явилася наша потужна баскетбольна команда «Черкаські мавпи». У школах, зокрема, і у нашій, почали проводити чемліонати з баскетболу. Чи не щодня ми «воювали» з директором школи, – дайте нам на перерві пограти у баскетбол…
Я не знаю досконало історію «Черкаських мавп», але завдяки таким людям, як Олександр Нагорний, Михайло Бродський, Володимир Гриценко, в Черкасах з’явилась така можливість, щоб мати свою справжню сильну баскетбольну команду. Не у всіх обласних центрах є такі приклади. А наша черкаська команда ставала і чемпіоном України, і володарем кубка. Нині багато черкаських хлопців грають у НБА, в інших супер лігах. Як відомо, у цьому році «Черкаські мавпи» стали бронзовими призерами чемпіонату України.
І я пообіцяв збільшити свою підтримку команді для того, щоб повернути золоті медалі чемпіонату в Черкаси…
Щодо стану футболу в місті, то в Черкасах давно не було команди, яка б перемагала в чемпіонаті області та вигравала б кубок. Востаннє це була команда «Ходак» майже 16 років тому. Я поставив собі завдання, що нам треба повернути у місто Черкаси і кубок області, і золоті медалі чемпіонату. І це ми зробили, створивши команду «Карбон». Перший рік у нас був ніби «пробний», ми, як кажуть, «пристрілювалися», побачили що до чого. А вже на другий рік – взяли і кубок, і виграли чемпіонат…
До речі, хочу сказати слова подяки людям, які опікуються командою «ЛНЗ», адже це великий плюс для обласного центру мати команду, яка грає у Прем’єр-лізі. Пам’ятаю ще з дитинства, як у Черкаси приїжджали на ігри і «Шахтар», і «Чорноморець», і київське «Динамо»… Хочу, щоб діти які зараз мріють стати футболістами, бачили наживо такі цікаві баталії. І за це треба боротися. Дитячий футбол – це перспектива на майбутнє, мрію, щоб у наших місцевих найсильніших командах грали одинадцять футболістів саме черкасців.
Наш «Карбон» і надалі гратиме у чемпіонаті області, як і у футзальному чемпіонаті. А я хочу на майбутнє відродити спортивний клуб «Дніпро». Але вже без абревіатури муніципальний. Вважаю, що футбольна команда має фінансуватись за приватні кошти, а не за бюджетні. Про відродження легендарного клубу я вже спілкувався і з директором стадіону, і з міським головою, і з федерацією футболу. У планах, щоб у Черкасах років через п’ять – сім проходило таке собі футбольне черкаське дербі…
Якщо говорити про розвиток спорту в Черкасах, то я б розділив його на питання бізнесу і підтримку з боку міської ради. Зараз є велика підтримка з боку міського голови Анатолія Бондаренка, як і всієї міської ради. Для прикладу, проведення тепер вже традиційного Кубку міського голови з футболу. Я давно не бачив такої кількості людей, які залучені на цей спортивний захід – це і гравці, і тренери, і глядачі… Наскільки я знаю, то цього року цей турнір пройде найближчим часом.
Щодо розвитку спорту для дітей, то міська рада, департамент освіти, заступниця мера Анастасія Чубіна активно підтримують дитячий баскетбол, дитячі спортивні школи… Я, зі свого боку, почав долучатися до такої підтримки, як бізнесмен, – придбав для команди «Дніпро 80» усю амуніцію: футболки, куртки, спортивний інвентар, костюми… Також виділяв кошти, щоб оплачувати стадіон у Білозір’ї для проведення турнірів.
Отож, переконаний, що має бути комбінована допомога для розвитку спорту в місті, як з боку міської ради, так і бізнесу. Хотілося б, щоб більше підприємців долучалися до цього. А ще одна мрія – відновити в Черкасах жіночу волейбольну команду…
КОМЕНТАРІ
В Черкасах "народні мародери" так присмокталися до годівниці, що їх відірвати від неї можна тільки силою.
Черкаська облрада – єдина в країні, де за час скликання не змінився склад депутатського корпусу · 3 days ago
Цікаво, а скільки отримали чиновники з міської ради за те, що вже багато маршрутів віддали ОДНОМУ перевізнику? Ці дебіли не розуміють, що цього робити не можна? І де у перевізника така кількість...
Ще один маршрут у Черкасах отримав нового перевізника · 1 month ago
А скільки ж мишей та крис згоріло оце так!!!!
Через необережне поводження з вогнем в пожежі загинуло два кролі · 1 month ago
Бажаю успіхів. Можу допомогти, не знаю адреси.
Завели господарство та заклали сад: подружжя переселенців почало на Черкащині нове життя · 1 month ago
залу...ний і зелу...а два вилупки!
“Нові безпекові альянси як альтернатива світовому порядку диктатур…” – Валерій Залужний · 2 months ago
Молодці. Низький уклін за Вашу відвагу. Будьте здорові, живіть довго і щасливо.
Команда МСК "Дніпро" - володарі Кубка "Дніпро Честь" з волейболу сидячи - "ДЗВІН" · 2 months ago
Я бачив цю Пантеру в тому музеї.
Втонувши на Черкащині, німецький танк “Пантера” став… скарбом (Фото) · 2 months ago
Сподіваємось, що так)
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Я хотів би поцікавитись чи буде далі розвиватись історія Залізняка ? Бо тема дуже цікава
У лісі на Черкащині знайшли таємниче поховання 1812 року · 2 months ago
Ё...ый карась.
Карась звинуватив переселенців, що ті не звикли платити за тепло · 2 months ago