Вища рада правосуддя 26 червня 2018 року розглянула матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення Мельничука Юрія Володимировича (на фото) на посаду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Про це йдеться на офіційному сайті Вищої Ради Правосуддя

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк  повідомив, що  до Вищої ради юстиції з Верховної Ради України 31 жовтня 2016 року надійшли рекомендація та матеріали Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про обрання Мельничука Юрія Володимировича суддею Уманського районного суду  Черкаської області безстроково.

Розгляд питання щодо внесення подання Президентові України про призначення Мельничука Юрія Володимировича на посаду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області було відкладено для з’ясування додаткових обставин.

Доповідач зазначив, що перевірка матеріалів про призначення Мельничука Ю.В. на посаду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області не виявила порушень у дотриманні порядку надання Комісією рекомендації для обрання  його на посаду судді безстроково.

Водночас під час розгляду матеріалів надійшли численні звернення щодо відмови у внесенні подання Президенту України про призначення Мельничука Ю.В. на посаду судді безстроково у зв’язку із втручанням в автоматизовану систему діловодства Уманського міськрайонного суду Черкаської області, систематичним порушенням правил щодо відводу (самовідводу) судді, підробкою документів та порушенням норм етичної поведінки.

Також до Вищої ради правосуддя надійшов лист Уманського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області від 14 березня 2018 року № 2814/49/0/16-2018, в якому йдеться про внесення до Єдиного державного реєстру розслідувань двох повідомлень Мельничук С.В. (колишньої дружини судді Мельничука Ю.В.) про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених частиною першою статті 125 «Умисне легке тілесне ушкодження» Кримінального кодексу України, які були закриті на підставі пункту 2 частини першої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку із встановленням відсутності в діянні складу кримінального правопорушення. 3 квітня 2017 року зареєстроване повідомлення громадянки Мельничук С.В. про вчинення Мельничуком Ю.В. неправомірних дій (нанесення тілесних ушкоджень та інше), у внесенні якого до Єдиного державного реєстру розслідувань відмовлено.

Крім того, доповідач повідомив, що до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у період з 26 квітня 2012 року по 30 вересня 2016 року надійшло сімнадцять скарг стосовно судді Мельничука Ю.В., за результатами розгляду яких ухвалені рішення про відмову у відкритті дисциплінарних справ, постановлено ухвалу про повернення скарги без розгляду та  направлено за належністю до ТУ ДСА у Черкаській області.

blank

Ухвалою Вищої ради правосуддя від 29 березня 2018 року № 2710/0/18-18 у зв’язку із закінченням строків давності застосування дисциплінарного стягнення скаргу Коркіяйнен О.С. стосовно судді Мельничука Ю.В. залишено без розгляду та направлено до ВККС України для долучення до суддівського досьє; іншу скаргу залишено без розгляду та повернуто скаржнику Коркіяйнен О.С., оскільки заявником порушено вимоги частини другої статті 93 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Заслухавши доповідача – члена Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка та пояснення судді Мельничука Ю.В.,Вища рада правосуддя ухвалила відмовити у внесенні подання Президентові України про призначення Мельничука Юрія Володимировича на посаду судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області.