Лідер “Громадянської Позиції” Анатолій Гриценко розкритикував роботу Служби безпеки України, коментуючи вбивство у Києві російського журналіста Аркадія Бабченка.

“Вчора сталася трагічна подія – підло і підступно було вбито журналіста Аркадія Бабченка. Два роки тому був Павло Шеремет, на Черкащині був Василь Сергієнко. Я не знаю всієї інформації, але є тверде відчуття, що без Росії не обійшлося.

Коли кілери, диверсійні групи вільно шастають по нашій території і вбивають, кого завгодно, то це говорить про те, що СБУ, розвідка займаються не своїми справами. СБУ має для цього всі інструменти, мільярди податків,  військовий збір. Чисельність нашої служби перевищує відповідні служби Франції, Британії. Ми повинні вимагати, від СБУ оперативних дій, що захищатимуть безпеку всієї України, а не лише безпеку Президента”, – наголосив політик.

Також політик згадав історію із отруєнням дітей у черкаській школі, заявивши, що держава сьогодні не виконує головну свою функцію: безпеки громадян.

“Не думаю, що визначити причину отруєння є проблемою. Я, звісно, не медик, однак коли такий випадок резонансний, то потрібно було докласти максимум зусиль, щоб суспільству повідомити причину. Звісно, є причини, які встановити складно, звісно, може бракувати фахівців. Але якщо до Черкас приїжджав із цього приводу навіть Прем’єр-Міністр, то потрібно було і надалі демонструвати таку ж принциповість. На сьогодні держава не виконує свою функцію по захисту громадян. А після прийняття президентського законопроекту і тих мінімальних функцій виконувати не буде, бо дбатиме лише про безпеку влади і військову безпеку. А екологічні ризики, а інформаційні, а ліки, елементарні харчові продукти? І сьогодні українці почуваються абсолютно не захищеними, а потім – буде ще гірша ситуація, яку доведеться виправляти вже іншому Президенту і іншій команді”, – заявив Гриценко.