Глава Української православної церкви Київського патріархату Філарет назвав імена двох архієреїв Московського патріархату з десяти, які підтримали надання Томосу про автокефалію Українській церкві, повідомляє “Новое время”.

– Звернулися [до Вселенського патріарха Варфоломія] архієреї КП, автокефальної церкви і близько десяти архієреїв Московського патріархату. Але імена Московського патріархату – невідомі, крім двох: архієпископа Олександра Драбинка і митрополита Черкаського Софронія, – заявив Філарет.

За словами патріарха, архієреї УПЦ МП не розкривають свої імена через те, що бояться покарання з боку Москви.

Зазначимо, що 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату ухвалив історичне рішення про скасування акту про тимчасову передачу Московському патріархату Київської митрополії, створення в Києві ставропігії та визнання канонічними предстоятелів УПЦ КП і УАПЦ, що є важливою віхою на шляху надання автокефалії Українській церкві.

15 жовтня Синод Російської православної церкви прийняв рішення відмовитися від євхаристійного спілкування з Константинополем. Тепер за молитву в “заборонених” храмах Константинопольського патріархату священнослужителів РПЦ чекає покарання, а віруючі будуть зобов’язані покаятися в цьому гріху на сповіді.

Константинопольський патріархат не буде розривати відносини з РПЦ і продовжить поминати Московського патріарха в порядку, встановленому в диптиху.